Szibiha Koreába és Japánba látogat
Andrij Szibiha intenzív tárgyalásokat tervezett be mindkét ország kormánytisztviselőivel és üzletembereivel.
Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter június 29. és július 2. között munkalátogatást tesz a Koreai Köztársaságban és Japánban, jelentette be a Külügyminisztérium sajtóosztálya június 26-án, pénteken.

„Andrij Szibiha június 29-30-án koreai látogatása során megvitatja kollégájával, Cso Hjonnal az ukrán–koreai kapcsolatok teljes spektrumát… Ezenkívül Ukrajna külügyminisztere részt vesz egy kerekasztal-beszélgetésen vezető ukrán és koreai vállalatok részvételével, találkozik a dél-koreai tudományos körök képviselőivel, és meglátogatja a Koreai Köztársaság egyetlen olyan egyetemét, ahol ukrán nyelvet és kultúrát tanulnak” – áll a jelentésben.
Június 30. és július 2. között a miniszter munkalátogatást tesz Japánban a politikai párbeszéd elmélyítése és a gazdasági együttműködés bővítése érdekében.
„Tokióban tárgyalásokat folytatnak a japán parlament képviselőházának elnökével és a tanácsosház elnökével… Japán külügyminiszterével és a japán kormány más tagjaival. A miniszter várhatóan felszólal az ukrán–japán energiaügyi üzleti párbeszéd-fórumon, amelyen ukrán üzleti körök képviselői is részt vesznek” – közölte a Külügyminisztérium.
A miniszter a tervek szerint a koreai és japán ukrán közösséggel is találkozik.
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás