Finnország tovább erősíti támogatását: a miniszterelnök is részt vesz Ukrajna újjáépítési konferenciáján
Petteri Orpo képviseli Finnországot az Ukrajna újjáépítéséről szóló ötödik nemzetközi konferencián, amelyet a lengyelországi Gdańsk városában rendeznek meg. A finn kormányfő szerint országa hosszú évek óta szoros együttműködést folytat Ukrajnával többek között a védelem, az oktatás, az energetika, a jogállamiság és a környezetvédelem területén.
Orpo hangsúlyozta, hogy a kétoldalú együttműködés egyben Ukrajna európai integrációját is segíti. Kiemelte, hogy fontos mérföldkőnek tartja az EU-csatlakozási tárgyalások hivatalos megkezdését, amely új lendületet adhat az ország reformfolyamatainak.

A konferencián a finn üzleti szféra is jelentős képviselettel lesz jelen: közel húsz finn vállalat és gazdasági szervezet vesz részt az eseményen, hogy feltérképezze az újjáépítéshez kapcsolódó lehetőségeket és együttműködéseket.
A finn miniszterelnök emellett részt vesz a második keleti szárny csúcstalálkozón is, amelynek középpontjában Európa védelmi és biztonsági képességeinek megerősítése áll. Orpo szerint a közelmúlt drónincidensei is rámutattak arra, hogy sürgősen fejleszteni kell az Európai Unió keleti határainak védelmét. A politikus úgy véli, hogy a térség országai ma már szorosabban működnek együtt, mint korábban, és a Helsinkiben elindított „Keleti Szárny Őrsége” kezdeményezés is kézzelfogható eredményeket hoz.
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás