Babják Zoltán reagált Csubirko bejegyzésére, aki szerint a jánosi hulladékfeldolgozót „átadták a Beregszászi kistérségnek”

Babják Zoltán reagált Csubirko bejegyzésére, aki szerint a jánosi hulladékfeldolgozót „átadták a Beregszászi kistérségnek”

20:13 Május 13, 2026

Politika 2756 3 хвилини

Українська

Babják Zoltán, Beregszász polgármestere hivatalos nyilatkozatban reagált Volodimir Csubirko közösségi oldalán közzétett bejegyzésére, miszerint a Jánosiban található hulladékfeldolgozót átadták a Beregszászi kistérség önkormányzati tulajdonába.

„A közösségi médiában Volodimir Csubirko által közzétett információ, miszerint a jánosi hulladékfeldolgozó üzemet „átadták a Beregszász kistérségnek”, nem felel meg sem a valós helyzetnek, sem Ukrajna hatályos jogszabályainak.

A Beregszászi Városi Tanács mindeddig nem kapott és nem írt alá semmilyen, a befejezett építési objektum átvételére vonatkozó dokumentumot a Tisza ETT részvételével megvalósított, támogatási projekt keretében, továbbá nem történt meg a létesítmény kommunális tulajdonjogának állami bejegyzése sem.

Ugyanakkor ez nem azokra az ingatlanokra vagy befejezetlen építkezésekre vonatkozik, amelyek az adminisztratív-területi reform, illetve a Jánosi Elöljárói Körzet a Beregszászi kistérséghez való csatlakozása után kerültek önkormányzati tulajdonba.

A városvezetés szerint minden olyan nyilvános kijelentés, amely az objektum „teljes átadásáról” szól, jogilag pontatlan, és félrevezető képet alakít ki az objektum tényleges státuszáról, valamint a projekt résztvevőinek felelősségi köréről.

Külön kiemelnénk azt is, hogy az objektum üzembe helyezése önálló jogi eljárás, amely kizárólag az ukrán jogszabályoknak megfelelően, a szükséges dokumentáció elkészítése és az előírásoknak való megfelelés ellenőrzése után történhet meg.

A Beregszászi Városi Tanács nem vállal jogi felelősséget az objektumért pusztán politikai nyilatkozatok, közösségi médiában megjelent bejegyzések vagy olyan kísérletek alapján, amelyek más szereplők által, a támogatási projekt megvalósítása során hozott döntések következményeit az önkormányzatra próbálják hárítani.

Különösen sajnálatos, hogy ilyen kijelentések éppen Volodimir Csubirkótól hangzanak el, aki a Tisza ETT részéről a projekt egyik kulcsszereplője volt, így pontosan ismeri a jánosi üzem építésének összetettségét és valódi hátterét.

Ezért a hangzatos nyilatkozatok helyett, tisztelt Volodimir Volodimirovics, a nyilvánosság előtt inkább az Ön tényleges segítségét szeretnénk látni azoknak a szükséges jogi és műszaki eljárásoknak a lezárásában, amelyek elengedhetetlenek az objektum törvényes üzembe helyezéséhez” – olvasható a nyilatkozatban.

 

social
Kövessenek bennünket a közösségi oldalakon
subscribe
Szeretnéd olvasni a híreket akkor is, ha nem vagy internetközelben?

Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!

Feliratkozás
subscribe
Feliratkozás
Iratkozzon fel
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a legaktuálisabb hírekről. Mi nem küldünk spam üzeneteket, ugyanis tiszteljük a magánéletét.
A nap hírei