Ülésezett a Beregszászi Városi Tanács
A hírt Babják Zoltán polgármester közösségi oldalán olvashatjuk.
„Ma került sor a Beregszászi Városi Tanács 61. ülésszakának újabb plenáris ülésére. A napirenden 84 kérdés szerepelt, amelyek közül 58 a földügyekkel volt kapcsolatos.

Az ülés elején pénzjutalmakat adtunk át az Mala akademia keretében megrendezett országos tudományos kutatási verseny II. (megyei) szakaszának győzteseinek.
A tehetséges fiatalok támogatási programja keretében 10 000 hrivnya értékű pénzjutalomban részesült:
- a Platán líceum 11. osztályos tanulója, Makszim Bajov, aki a Nemzetközi gazdaságtan és elemzés szekcióban (gazdaságtudományi tagozat) megyei első helyezést ért el;
- a Platán líceum 11. osztályos tanulója, Gabriella Kordonec, aki a Vallástudomány szekcióban (filozófia és társadalomtudományok tagozat) megyei első helyezést szerzett.

15 000 hrivnya értékű jutalomban részesültek tudományos vezetőik is: Nagyija Kovalcsuk közgazdaságtan-tanár, valamint Volodimir Kenéz történelemtanár, a Platán líceum igazgatója.
Az ülés során a képviselő-testület módosításokat fogadott el a 2026-os kistérségi költségvetésben. Ennek részeként 800 ezer hrivnyát különítettünk el katonai egységek támogatására.
Emellett a képviselőkkel több fontos döntést is hoztunk a városfejlesztés, oktatás, sport, településrendezés és kommunális szolgáltatások területén.
A testület döntése értelmében változott a városi végrehajtó bizottság összetétele is. A bizottság tagja lett Volodimir Huljanics polgármester-helyettes, valamint Ruszlan Popovics, a Pixel – Beregszász civil szervezet elnöke” – olvasható a bejegyzésben.
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás