Budanov szerint a mostani feszültség Ukrajna és Lengyelország között még nem a tetőpont
Az Ukrajna és Lengyelország közötti feszültség még nem érte el a csúcspontját, miután Volodimir Zelenszkij elnököt megfosztották a Fehér Sas Rendtől – jelentette ki pénteken Kirilo Budanov, az Elnöki Hivatal vezetője a Kijev-Mohila Akadémia hallgatóival folytatott beszélgetés során, számolt be az rbc.ua hírportál.
A jelentés szerint Budanov elmondta, hogy a jelenlegi helyzet Kijev és Varsó között még nem konfliktus, de eszkalálódhat. „Lengyelországgal ez klasszikus diplomáciai feszültség. Ez még nem konfliktus. Ez ellentmondás. Ez még nem a csúcspont, higgyék el. Lesz még több is, ahogy mondani szokás, ha nem áll meg mindenki egy kicsit” – tette hozzá.

Budanov „nagyon rossznak” értékelte Karol Nawrocki lengyel elnök döntését, amellyel megfosztotta Zelenszkit a kitüntetéstől. „Hibaként értékelem. Ugyanakkor szörnyű hibaként is. Az ősi szabály: jó vagy semleges kapcsolatot kell ápolni a szomszédokkal. A szomszédokkal való dühöngés mindig problémákat okoz – a politikaiaktól a tisztán gazdaságiakig” – hangsúlyozta.
Az Elnöki Hivatal vezetője ezt a döntést is az éretlenség megnyilvánulásának nevezte. „Én ezt éretlenségként értékelem. Először is éretlenségként. Úgy értékelem ezt, mint azoknak a lengyel embereknek az éretlenségét, akik erőltették, majd meghozták ezt a döntést. Ez nagyon furcsa, és nincs kidolgozva, nincs előkészítve. Ha ilyen dolgot akartak tenni, akkor legalább Mussolinit is meg kellett volna fosztaniuk a rendtől. Mert így rendkívül furcsán néz ki” – mutatott rá Kirilo Budanov.
(vb/rbc.ua)
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás