Sikorski: csak Oroszország nyerhet a történelem és a rendek háborújából

Sikorski: csak Oroszország nyerhet a történelem és a rendek háborújából

17:24 Június 22, 2026

Politika 170 2 хвилини

Українська

A lengyel külügyminisztérium vezetője, Radosław Sikorski meg van győződve arról, hogy az Ukrajna és Lengyelország közötti konfliktusból csak Oroszország profitálhat. Ezt a véleményét szombaton fejtette ki az X közösségi oldalán, írta a Jevropejszka Pravda.  

Sikorski megosztotta Witold Yuraš, az Onet újságírójának és rovatvezetőjének megjegyzését, aki megjegyezte, hogy azzal a döntésével, hogy megfosztotta Volodimir Zelenszkijt a Fehér Sas-rendtől, Karol Nawrocki erkölcsi győzelmet aratott, de veszített – és vele együtt egész Lengyelország.

„Nawrocki elnök a diplomácia helyett anti-diplomáciát folytat. Természetesen azt mondhatjuk, hogy az ukrán félnek elég ideje volt megváltoztatni a döntését. A probléma az, hogy ezt csak az mondhatja, akinek fogalma sincs a diplomáciáról” – írja Yuraš a rovatában.

Radosław Sikorski lengyel külügyminiszter megosztotta ezt az anyagot az X oldalán, és ezt írta: „Csak Moszkva lehet a győztes a történelmi-érdemrendi háborúban.”

social
Kövessenek bennünket a közösségi oldalakon
subscribe
Szeretnéd olvasni a híreket akkor is, ha nem vagy internetközelben?

Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!

Feliratkozás
subscribe
Feliratkozás
Iratkozzon fel
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a legaktuálisabb hírekről. Mi nem küldünk spam üzeneteket, ugyanis tiszteljük a magánéletét.
A nap hírei