Зеленський представив у Раді План перемоги

Зеленський представив у Раді План перемоги

08:49 Жовтень 17, 2024

Політика 0 14 хвилин

План перемоги України, що складається з п’яти пунктів і трьох таємних додатків, представив президент Володимир Зеленський у Верховній Раді в середу.

“Пункт перший – геополітичний. Пункти другий і третій – військові. Пункт четвертий – економічний. Пункт п’ятий Плану перемоги – безпековий”, – сказав Зеленський під час представлення Плану перемоги народним депутатам та українській спільноті у Верховній Раді.

Другий, третій і четвертий пункти мають секретні додатки, які презентували партнерам.

Глава Української держави нагадав, що пункти Плану перемоги розподілені в часі: “перші чотири – це на час війни, щоб її завершити”, а п’ятий – на час після війни, щоб гарантувати безпеку.

ПУНКТ ПЕРШИЙ – ЗАПРОШЕННЯ ДО НАТО

План перемоги України передбачає запрошення для України до НАТО найближчим часом, заявив Зеленський.

“Ми розуміємо, що членство в НАТО – це питання майбутнього, а не сьогодення. Але Путін повинен побачити, що його геополітичні розрахунки програшні. Росіяни мають це відчути, що їхній цар програв геополітично. Я дякую всім нашим партнерам, хто підтримує, що запрошення для України до НАТО зараз із членством пізніше посилює всіх. Invitation – запрошення – це сильне рішення, яке не потребує нічого, крім рішучості”, – сказав він.

Президент зазначив, що РФ протягом десятиліть користувалася геополітичною невизначеністю в Європі, зокрема, фактом, що Україна не є членом НАТО, і це “спокушало Росію зазіхати на нашу безпеку”. “Тепер факт запрошення для України до НАТО може стати справді фундаментальним миром”, – наголосив президент.

За словами глави держави, “запрошення символізує набагато більше, ніж тільки НАТО”.

“Рішучість у питанні НАТО для України означає також неминучість євроінтеграції для України та безальтернативність демократії в Україні. Ось тому це початковий пункт Плану перемоги. Свідчення рішучості. Безумовне запрошення зараз. Це визначеність – як партнери бачать дійсно місце України в архітектурі безпеки”, – резюмував Зеленський.

ПУНКТ ДРУГИЙ – ОБОРОНА

За словами Зеленського, цей пункт охоплює операції на території РФ, щоб не допустити буферних зон на території України; допомогу партнерів у комплектуванні бригад резерву для ЗСУ; спільні захисні операції з європейськими сусідами в Європі для збивання російських ракет і дронів; зняття обмежень на застосування далекобійної зброї по РФ.

“Допомога партнерів у комплектуванні бригад резерву для Збройних Сил України… Зняття партнерами обмежень на застосування далекобійної зброї на всій окупованій Росією території України та на території Росії – по об’єктах військової інфраструктури, та надання Україні відповідних далекобійних ракет, дронів та інших засобів ураження; надання Україні у реальному часі супутникових даних та даних, які отримують інші засоби розвідки”, – сказав президент під час виступу в парламенті.

Крім того, за його словами, оборонний пункт Плану перемоги передбачає розширення використання українських ракет і дронів, а також нарощування можливостей української протиповітряної оборони.

“Виведення ППО України на такий рівень, який достатній для захисту наших міст і сіл від російських ракет і дронів, і спільні захисні операції з нашими сусідами в Європі для збиття російських ракет і дронів у межах доступу повітряного щита партнерів; розширення операцій із застосуванням наших, українських ракет і дронів, а також інвестиції в розширення їхнього виробництва в Україні”, – розповів Зеленський.

Також він назвав ключем до реалізації оборонного пункту Плану продовження операцій Збройних сил України у визначених районах території РФ, а також знищення наступального потенціалу РФ на окупованій території України.

“Ключ до реалізації цього другого пункту Плану перемоги – успішне продовження операцій Сил оборони та безпеки України у визначених районах ворожої території, щоб не допустити буферних зон на нашій землі; незворотне посилення позицій Сил оборони та безпеки України і знищення наступального потенціалу Росії на окупованій території України”, – сказав Зеленський.

ПУНКТ ТРЕТІЙ – СТРИМУВАННЯ

Пакет стримування Плану перемоги України передбачає розміщення на українській території комплексного неядерного пакета стримування для захисту від загрози з боку РФ, повідомив президент.

“Україна пропонує розмістити на своїй землі комплексний неядерний стратегічний пакет стримування, який буде достатнім для захисту України від будь-якої воєнної загрози з боку Росії та звузить варіативність дій Росії до наступних перспектив: або долучитися до чесного дипломатичного процесу для справедливого завершення війни, або гарантовано упустити можливість продовжувати агресивну війну внаслідок застосування Україною наданого пакета стримування згідно з визначеними воєнними цілями”, – сказав Зеленський.

“Тобто – пакет стримування – це факт, що Росія або йде в дипломатію, або йде… до втрати її машини війни. Мир завдяки силі”, – додав глава держави.

Він зазначив, що це працює однаково результативно по обидва боки Атлантики. “І цей пункт можна забезпечити, зокрема, фінансуванням у межах уже укладених безпекових договорів із партнерами та певних обсягів фінансової підтримки”, – сказав Зеленський.

ПУНКТ ЧЕТВЕРТИЙ – СТРАТЕГІЧНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ

Україна має в своєму розпорядженні значний потенціал у частині видобутку критично важливих металів, виробництва продовольства та енергії, які спільно з партнерами необхідно захистити і використовувати, заявив президент.

“Україна пропонує США разом із певними партнерами, зокрема, це Євросоюз, частиною якого Україна буде, та з іншими партнерами у світі, укласти спеціальну угоду щодо спільного захисту наявних в Україні критичних ресурсів, спільного інвестування та використання відповідного економічного потенціалу”, – сказав він, презентуючи План перемоги.

Зеленський уточнив, що, зокрема, йдеться про уран, титан, літій, графіт та інші стратегічно цінні ресурси вартістю в трильйони доларів, що мають посилити Україну, її союзників і демократичний світ у глобальній конкуренції.

“І це наша можливість зростання. Економічного зростання України, економічного посилення Євросоюзу – заради економічної і багато в чому безпекової автономії Європи. І це можливість США і наших партнерів у G-7 працювати з Україною – союзницею, яка може забезпечити прибуток на інвестицію”, – зазначив глава держави.

За його словами, ця угода органічно доповнить і посилить наявну систему економічного та санкційного тиску на Росію – обмеження ціни на російську нафту, обмеження експорту та інших заходів тиску.

“Російські подільники у світі повинні бачити, що у цього режиму немає економічного майбутнього”, – наголосив Зеленський.

ПУНКТ П’ЯТИЙ – РОЗРАХОВАНИЙ НА ПІСЛЯВОЄННИЙ ЧАС

Українські військові підрозділи зможуть після війни з РФ замістити частину американського контингенту в Європі, заявив президент України.

“Передбачаємо в разі згоди партнерів заміщення окремих військових контингентів Збройних сил США, дислокованих у Європі, українськими підрозділами. Після війни. Українці довели, що можуть бути силою, яку російське зло не здолає. І я вдячний кожному партнеру – усім, із ким ми обговорили цю перспективу на післявоєнний час, – вдячний за повагу до українців і нашої здатності бути нездоланними в Альянсі з партнерами”, – сказав Зеленський.

Він зазначив, що після війни з РФ Україна матиме “один із найдосвідченіших і найбільших військових контингентів”.

“Це люди – наші воїни, які мають реальний досвід сучасної війни, успішний досвід застосування західної зброї та різнобічний досвід взаємодії з військовими НАТО. Цей український досвід має бути використаний для зміцнення оборони Північноатлантичного союзу гарантування безпеки в Європі. Це гідна місія наших героїв”, – наголосив Зеленський.

РЕАЛІЗАЦІЯ ПЛАНУ ПЕРЕМОГИ

За словами глави Української держави, якщо почати рухатися за Планом перемоги зараз, то можливо вдасться завершити війну не пізніше ніж наступного, 2025 року.

“Терміновість Плану перемоги – саме зараз. Це пункти, більшість яких розраховані в часі. Якщо почати рухатися за цим Планом перемоги зараз, то може вдасться завершити війну не пізніше ніж наступного року”, – сказав Зеленський у парламенті.

За словами українського президента, РФ та її спільники хочуть більше воєн, вчаться, і “що більше часу вони матимуть, щоб вчитися нести руїни, то більше згодом світ заплатить за право на мир”.

Водночас він додав, що для партнерів допомогти Україні зараз – гарантувати, що у світі збережеться порядок, заснований на правилах.

“Якщо війна Росії проти України завершиться на саміті миру і на основі міжнародного права, це переконає інших потенційних агресорів не розв’язувати війни”, – заявив Зеленський.

Глава держави зазначив, що якщо Володимир Путін досягне своїх геополітичних, військових, ідеологічних та економічних цілей, тоді це створить непереборне враження в інших потенційних агресорів, “зокрема в регіоні Затоки, в Індо-Тихоокеанському регіоні й в Африці, що загарбницькі війни можуть бути вигідними і для них теж”.

Зеленський наголосив, що українська розвідка фіксує передачу з Північної Кореї не лише зброї до РФ, а й людей, фактично це участь уже другої держави у війні проти України на боці РФ. Президент також додав, що кожен бачить допомогу іранського режиму для Путіна, а також і співпрацю КНР з РФ.

“І ми маємо чесно казати – українці та всі наші партнери – якщо ми не посилимося зараз, Путін встигне посилитися наступного року так, щоб назавжди відкинути дипломатію”, – також наголосив Зеленський.

Президент підсумував, що доля наступних десятиліть визначається саме діями глобальної коаліції на захист України та міжнародного права.

Він наголосив, що РФ має програти у війні проти України, і це має бути не “заморожуванням” і не торгівлею територією чи суверенітетом України.

“Ми маємо реалізувати План перемоги, щоб змусити Росію бути на Саміті миру і бути готовою закінчити війну”, – підсумував Зеленський.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня