Reagált a szankciós rendszer módosítására az ukrán külügyminiszter
Ukrajna külügyminisztere, Andrij Szibiha üdvözölte az Európai Unió döntését, amely egy évvel meghosszabbította az Oroszország elleni gazdasági szankciók hatályát – közölte Ukrajna Magyarországi Nagykövetsége pénteken.
A szankciók meghosszabbításának a megszokott hathavi helyett 12 hónapos ciklusra való átállítása erősíti a szankciós rendszer stabilitását és kiszámíthatóságát. Hasonló döntést várunk az Oroszország elleni egyéni szankciók meghosszabbításáról is – idézték a nagykövetség közösségi oldalán a tárcavezetőt.
„Az Európai Unió szankciói továbbra is fontos és hatékony eszközt jelentenek az orosz agresszió elleni fellépésben. Hálásak vagyunk az Európai Uniónak és tagállamainak az egységért, amelyet az Oroszországra gyakorolt nyomás fokozásában tanúsítanak, hogy véget vessen Ukrajna elleni agresszív háborújának” – mondta a miniszter.
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás