Уряд Лівану йде у відставку

Уряд Лівану йде у відставку

11:18 Серпень 11, 2020

Політика 3914 3 хвилини

Magyar

Уряд Лівану йде у відставку після смертельних вибухів у столиці, Бейруті, минулого тижня, заявив у понеділок міністр охорони здоров’я країни. Під час свого вечірнього телевізійного виступу перед громадськістю прем’єр-міністр Лівану Хассан Діаб офіційно заявив про відставку уряду.

Політик повідомив журналістам після обіднього засідання уряду, що прем’єр-міністр Лівану Хассан Діаб подав президенту Мішелю Аюну заяву про відставку уряду після смертельних вибухів у Бейруті минулого тижня.

Водночас він підкреслив, що такий крок не є спробою «уникнути відповідальності».

Міністр молоді та спорту Вартіне Оханян заявила, що на зустрічі більшість її колег підтримали відставку.

Під час свого вечірнього телевізійного виступу перед громадськістю прем’єр-міністр Лівану Хассан Діаб офіційно заявив про відставку уряду.

Прем’єр-міністр, який позиціонував себе незалежним, звинувачує політичне відомство в тому, що сталося, різко критикуючи корупцію, яка, за його словами, призвела до «цього землетрусу, котрий сколихнув країну».

«Боже, бережи Ліван», – закінчив свою промову політик, повторивши ці слова тричі.

За даними інсайдерських джерел, недавно міністр фінансів також заявив про свою відставку, тобто він уже четвертий член уряду, який зробив це за останні дні.

У понеділок відбулися чергові демонстрації з вимогою відставки президента Мішеля Аюна, уряду і «корумпованої та некомпетентної» політичної еліти.

Наприкінці тижня Хассан Діаб уже оголосив, що пропонує провести дострокові вибори.

У суботу вночі на вулицях Бейрута зібралися десятки тисяч людей. Незабаром мирні демонстрації переросли в агресивні насильницькі заворушення. Причиною цього став нищівний вибух у вівторок, 4 серпня, у порту столиці Лівану, коли зірвалося 2700 тонн аміачної селітри (нітрат амонію), яка зберігалася там із 2014 року. Унаслідок цього, за останніми даними, загинуло щонайменше 160 людей, ще понад 6000 ліванців зазнали поранень, а сотні тисяч жителів міста залишилися без даху над головою. Як виявилося після детонації, компетентні органи протягом багатьох років регулярно попереджали владу про те, що зберігати величезну кількість аміачної селітри в порту дуже небезпечно, але ніхто не вжив жодних заходів, щоб вивезти хімічну речовину зі складу.

Джерело: MTI/origo.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня