Прем'єр-міністр Болгарії готовий піти у відставку через протести

Прем'єр-міністр Болгарії готовий піти у відставку через протести

18:05 Серпень 8, 2020

Політика 704

Magyar

«До того, як ми прийшли до влади, не було ні шосе, ні метро, і не було що окупувати. Трафік контрабанди становив 34 відсотки, сьогодні він упав нижче трьох відсотків. Я не Радев, щоб радіти вуличним боям і перекриттю дорожніх шляхів», – заявив Бойко Борисов.

«Ми не повинні залишатись при владі і дня, якщо люди не хочуть нас. Немає причин соромитися. Що ми робили не так? Я поки що нічого не можу сказати, але у нас є різні варіанти, в тому числі й такий, що йду я, а уряд залишається», – заявив Бойко Борисов. Болгарський прем’єр-міністр запропонував своїм коаліційним партнерам піти з посади прем’єр-міністра, а уряду продовжити свою роботу.

У середу Борисов скликав загальнонаціональну партійну нараду, в якій взяли участь близько чотирьох тисяч функціонерів урядової партії Європейського розвитку громадян Болгарії (ГЕРБ), включаючи президентів повітів, мерів та представників муніципалітетів. Журналістів на захід не запросили, проте за подією можна було стежити в прямому ефірі через соціальні мережі. На думку аналітиків, головна мета наради – зміцнення єдності партії через вуличні заворушення, які тривають уже четвертий тиждень поспіль та різке зростання захворювань, спричинених епідемією коронавірусу. «Зміцнення єдності партії також важливе, оскільки за півроку до парламентських виборів колишня друга людина в ГЕРБ Цветан Цветанов, який вийшов із партії на початку цього року, відвідує сільські організації та намагається переманити своїх колишніх членів партії у свою нову партію».

«До того, як ми прийшли до влади, не було ні шосе, ні метро, і не було що окупувати. Трафік контрабанди становив 34 відсотки, сьогодні він впав нижче трьох відсотків. Я не Радев, щоб радіти вуличним боям і окупації дорожніх перехресть», – послався Борисов на президента Болгарії Румена Радева, який неодноразово закликав антиурядових протестувальників на вулицях продовжувати жорстокі вуличні демонстрації. «Я готовий піти в будь-який час. Я не хочу, щоб через мене виникала напруга», – додав він.

У решті своєї промови прем’єр-міністр оцінив економічні успіхи його нинішнього уряду та інвестиції в інфраструктуру. Він наголосив: якщо його уряд подасть у відставку, буде сформований виконавчий уряд, тобто функціонуючого парламенту не буде і, як результат, приймати закони для боротьби з епідемією та відновлювати економічні збитки, спричинені пандемією, буде неможливо, так само, як і підготувати бюджет на наступний рік.

Борисов вважає, що олігархи виступили проти нього через те, що його уряд ввів країну в систему обмінних курсів ERM-2 та банківський союз, тож вони більше не можуть призвести банки до банкрутства чи грабувати їх, як це траплялося кілька разів після зміни правління.

«Зустріч ГЕРБ вигуками намагалися зірвати десятки протесуючих, деяких із них правоохоронцям довелося вивести із зали. До початку загальнонаціональних зборів невелика група вуличних демонстрантів намагалася не допустити членів партії до місця проведення наради. На прощання Борисов попросив своїх колег по партії не допускати провокацій, та подякував поліції за їх роботу у запобіганні сутичкам із протестуючими».

Війна між президентом Радевим та прем’єр-міністром триває: президент республіки заявив, що готовий призначити виконавчий уряд у разі відставки діючого, та через свою пресслужбу оголосив, що презентує та розпочне публічне обговорення першого розділу свого національного стратегічного плану в четвер.

Джерело:  (mandiner.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня