Україна обурила багатьох включенням майже всього ЄС до «червоної» зони

Україна обурила багатьох включенням майже всього ЄС до «червоної» зони

09:56 Серпень 8, 2020

Політика 1317

Magyar

Український МОЗ різко змінив методику підрахунків хворих – раніше вони велись як і в більшості країн світу, а зараз якісь нові суто українські формули. Якщо за українською ж статистикою в Україні захворюванність на рівні 33,02 на 100 тис. населення, то яку загорозу може складати, наприклад, Словаччина, в якій цей показник – знову ж таки за українською статистикою – 5,83 на 100 тис. населення?!

Реакція на чергову урядову дурість України вже є. Подив продемонструвала Словаччина, Угорщина відверто обурена. Не забариться і Польща, Чехія. Українські керманичі демонструють, як на рівному місті зіпсувати відношення з найближчими сусідами. Далі – буде…

Ось, наприклад, що пише словацьке видання Dnes 24 (див. скріншот вище), навожу лише переклад заголовку та підзаголовку статті: “Це можливе? Україна віднесла Словаччину до ризикових країн. З 1-го серпня громадяни Словаччини, подорожуючі до України будуть зобов’язані відбути обов’язковий карантин. До такого ж пакету кинув Київ і угорців, а ті вже протестують”. Від себе додам, що з 1-го серпня і громадяни України, що приїхали додому з країн “червоної” зони зобов’язані чи йти на карантин, чи робити тест в приватних лабораторіях. А ось словацьке видання Hospodárske noviny роз’яснює нову українську методику підрахунків (на словац. див. тут) і досить коректно підсумковує: “…Перед тим Україна брала до уваги (при підрахунках епідеміологічної загрози, мається на увазі – авт. перекладу) лише кількість актуальне хворих на COVID-19 на 100 тис. населення”. Це, до речі, загалновідома, світова методика. Але в України, як завжди, якийсь особливий, свій шлях…

А ось угорці, на відміну від словаків набагато жорсткіше висловлюються – між іншим, саме Угорщина в скрутні часи карантину дозволяла громадянам України, які прямували в ЄС, здійснювати транзит своєю територією. Саме Угорщина, через аеропорт Будапешт (код аеропорту BUD – авт.), з’єднувала Україну авіасполученням з ЄС – ще вчора там приземлялися літаки зі Львова (див. тут). Так ось, угорський портал Hungary Today вважає рішення України про “фарбування в червоний” більшості країн ЄС необгрунтованим і непрофесійним. Угорці не розуміють, як Київ міг додуматись до такого рішення. Далі портал пише про те, що всі ті країни (Угорщина, Польща, Словаччина) мають згідно з ВООЗ та іншими престижними інституціями кращу епідеміологічну ситуацію ніж Україна, – в публікації йдеться, принаймні про країни ЄС, які мають спільні кордони з Україною.

На останок, такий показовий приклад з прикордонних з Україною країн ЄС. Словацьке видання Aktuality.sk вже пише, що наразі невідомо, скільки хворих людей приїхало зі Словаччини в Україну. А ось в Словаччині в підсумках епідеміологів за останні дні щодо нових випадків інфікування, вже 5-го серпня є неприємна для України статистика (див. скрін на словацькій вище – авт.). Тільки в одному Братиславському краї “… в рамках епідеміологічних досліджень було встановлено, що йдеться здебільшого про імпортовані випадки хвороби COVID-19. 9 осіб мають позитивну історію подорожей після прибуття з України…”. Словом негатив проти України накоплюється. Думаю, що Польща і Чехія теж не забаряться з реакцією – просто не встиг передивитися тамтешні новини.

При цьому ще раз наголошую: ані поляки, ані чехи, ані словаки та угорці плакати про обмеження з боку України не будуть – їм до лампочки саме ця сусідня країна. Сто років мак не родив і голоду не було. Вони в Україну і так майже не їздили, так не поїдуть ще довше. Ще один важливий момент полягає, наприклад, в тому, що німці, на відміну від “східноєвропейських братів – слов’ян”, взагалі не будуть нічого писати і говорити з приводу рішення української влади. Німці будуть жорстко депортувати українців сотнями – цей процес вже йде повним ходом (подробиці див. тут). Тобто недолуге рішення українського Уряду вдарить виключно по українських громадянах, що живуть і працюють в країнах ЄС. Наразі, серед закордонних українців, в земляцьких групах в Фейсбуці останнім часом є дуже популярною тема відмови від українського громадянства.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня