Польща повідомила про намір вийти з Конвенції Ради Європи про запобігання насильству над жінками

Польща повідомила про намір вийти з Конвенції Ради Європи про запобігання насильству над жінками

15:59 Липень 27, 2020

Політика 546

Magyar

Посилаючись на порушення батьківських прав, міністр юстиції Польщі Збігнев Зьобро ініціює вихід Польщі з Конвенції Ради Європи про запобігання насильству над жінками та домашнього насильства.

Роботу щодо виходу з так званої Стамбульської конвенції Польща розпочне в понеділок.

Країна ратифікувала Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству над жінками у 2015 році.

Міністр юстиції Збігнев Зьобро, представник партії меншості в правій польській коаліції, стверджує, що Конвенція порушує батьківські права, оскільки зобов’язує школи викладати теорію гендеру. За словами міністра, Конвенція містить параграфи шкідливого ідеологічного характеру.

Правляча партія «Закон і Справедливість» тісно пов’язана з католицькою церквою та займає консервативну позицію щодо соціальних питань. Вороже ставлення до прав гомосексуалістів було важливим елементом передвиборчої кампанії президента Анджея Дуди.

У п’ятницю у Варшаві та кількох польських містах відбулися акції проти денонсації Конвенції. На думку одного з організаторів, метою уряду є легалізація домашнього насильства.

Партія «Закон і Справедливість» уже тривалий час критикує Стамбульську конвенцію. Чи є заява Збігнева Зьобро рішенням уряду, наразі невідомо.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), цього року в Європі посилилося насильство в сім’ї через карантинні обмеження, запроваджені у зв’язку з епідемією коронавірусу.

hvg.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня