Кабінет Міністрів України ліквідує Державну фіскальну службу  вже до кінця цього року

Кабінет Міністрів України ліквідує Державну фіскальну службу вже до кінця цього року

20:34 Липень 24, 2020

Політика 6115 3 хвилини

Magyar

          Уряд ліквідує Державну фіскальну службу до кінця поточного року. Причиною скасування ДФС є фактичною умовою для другого траншу макрофінансової допомоги для України у сумі 600 млн євро.

          Про це, зокрема, повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час свого офіційного візиту до Брюсселю. «Це один з маячків для другого траншу. Це фактично умова для другого траншу. До кінця року ми повинні затвердити концепцію реформування державної податкової служби», – заявив прем’єр-міністр України, відповідаючи на питання українських кореспондентів.

          Він також пояснив, що це є однією з умов отримання другого траншу в рамках п’ятої програми надання Україні макрофінансової допомоги. «Наша ідеологія, це має бути інтелектуальний орган (замість Державної фіскальної служби – авт.).

          Не силовим, а інтелектуальним. Тобто, орган, який буде мати доступ до баз даних, ресурсів, який буде інтелектуально шукати фінансові порушення, викривати їх і передавати їх у відповідний орган», – зазначив Денис Шмигаль.

          Як відомо, 10 червня цього року Рада директорів МВФ погодила нову кредитну програму для України на 5 мільярдів доларів та терміном на 1,5 роки. Перший транш МВФ має становити 2,1 мільярда доларів (що на 200 мільйонів доларів більше, аніж очікувалося раніше). 5 мільярдів доларів планують перерахувати чотирма траншами. Усі ці транші спрямують до бюджету.

          А вже наступного дня, 11 червня на сайті МВФ було оприлюднено текст меморандуму про економічну і фінансову політику щодо нової 18-ти місячної програми stand-by між Україною та МВФ.

          Так, у меморандумі містяться заходи та умови, які реалізував та планує реалізувати і дотримуватись уряд України та НБУ протягом періоду дії програми у 2020−2021 роках, а також конкретні кроки, необхідні для успішного проходження переглядів та отримання наступних траншів за програмою.

          Програма stand-by зосереджена на підтримці макроекономічної та фінансової стабільності. Тож, вона охоплюватиме такі сфери як: фіскальна політика, монетарна політика, політика фінансового сектору, енергетична політика та антикорупційна політика.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня
Нема повітряної тривоги