Володимир Зеленський провів переговори з Президентом Швейцарії Симонеттою Соммаругою

Володимир Зеленський провів переговори з Президентом Швейцарії Симонеттою Соммаругою

08:45 Липень 22, 2020

Політика 966

Magyar

21 липня у Києві відбулася офіційна церемонія зустрічі Президента України Володимира Зеленського та Президента Швейцарської Конфедерації Симонетти Соммаруги, яка прибула до України з державним візитом. Це перший державний візит президента Швейцарської Конфедерації в Україну за всю історію двосторонніх дипломатичних відносин, повідомляють у пресслужбі гаранта української Конституції.

Після офіційної церемонії Володимир Зеленський і Симонетта Соммаруга розпочали зустріч у форматі віч-на-віч, після завершення якої пройшли заплановані українсько-швейцарські переговори під головуванням президентів двох країн. Також у ході офіційної зустрічі було підписано низку двосторонніх документів та відбулося спілкування президентів України та Швейцарії з представниками ЗМІ.

Володимир Зеленський на самому брифінзі зазначив, що переговори з президентом Швейцарської Конфедерації були плідними та змістовними, а також наголосив, що під час перемовин багато уваги було приділено питанню миру на Донбасі. Глава держави також повідомив ЗМІ, що 23 липня вони разом зі швейцарською колегою планують відвідати прифронтову зону.

На думку Володимира Зеленського, досвід Швейцарії з розвитку туризму та інфраструктури може стати в пригоді Україні, а швейцарські інвестори могли б долучитися до розбудови української туристичної галузі.

Зі свого боку президент Швейцарської Конфедерації наголосила на необхідності поглиблення співпраці між двома країнами. «Україна вже понад 20 років є однією з основних країн у міжнародній співпраці Швейцарії… Зараз настав час, щоб розвивати наші відносини. Ми маємо використовувати все, чого ми досягли, щоб розвивати наш потенціал у економічному, політичному, науковому та культурному плані», – зауважила пані президент.

Симонетта Соммаруга також відзначила внесок Швейцарії у мирне врегулювання ситуації на Донбасі та привітала останні звільнення утримуваних осіб. «Анексії Криму Швейцарія не визнає. Швейцарія вважає, що ООН та ОБСЄ мають негайно відправити туди представників міжнародних організацій з прав людини», – додала президент Швейцарської Конфедерації.

До речі, під час перемовин було вирішено, що п’ята Міжнародна конференція щодо реформ в Україні відбудеться у Швейцарії у 2022 році, повідомив Президент України Володимир Зеленський після переговорів з Президентом Швейцарської Конфедерації Симонеттою Соммаругою у Києві.

За словами українського президента, Симонетта Соммаруга відзначила прогрес України у проведенні реформ та бажання продовжувати співпрацю в цьому напрямі. Також президент України відмітив, що сторони встигли обговорити і тему протидії поширенню пандемії COVID-19.

Володимир Зеленський відзначив і нещодавно створену українсько-швейцарську платформу для наукової та інноваційної взаємодії, результатом якої став спільний проект з виробництва в Україні медичного обладнання. «І це ще один гарний приклад партнерства – дієва наукова дипломатія», – зауважив Президент України.

Сторони під час зустрічі обговорили співпрацю в інших сферах, таких як реабілітація ветеранів, розвиток професійно-технічної та мистецької освіти в Україні, децентралізація, енергоефективність і сталий розвиток міст.

Глава Української держави наголосив, що Швейцарія є для нашої країни прикладом високої якості, і українська влада сьогодні робить усе, щоб і Україну завжди згадували лише в такому контексті, «щоб Швейцарія і всі наші міжнародні партнери справедливо вважали нас прикладом позитивних змін та прикладом розвитку».

А Симонетта Соммаруга зазначила, що Швейцарська Конфедерація може надати Україні підтримку, зокрема у сфері екології та в інфраструктурних проектах. «Для нас велика честь, що у 2022 році саме у Швейцарії відбуватиметься п’ята Конференція щодо реформ в Україні. Дякую за вашу довіру… Ми маємо великий потенціал для створення нових робочих місць, боротьби з корупцією, боротьби зі зміною клімату», – додала Президент Швейцарії.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня