Саміт ЄС: у Брюсселі досягли згоди

Саміт ЄС: у Брюсселі досягли згоди

14:09 Липень 21, 2020

Політика 677

Magyar

Після безпрецедентно тривалих, чотириденних, переговорів у понеділок було досягнуто домовленості: прем’єр-міністр Віктор Орбан домігся того, що хотів. Угорщина отримає на 3 мільярди євро більше, ніж очікувалося раніше. Канцлер Німеччини Ангела Меркель пообіцяла закрити провадження за статтею 7 проти Угорщини під час німецького головування, тобто до кінця 2020 року.

Минулого вівторка парламент Угорщини схвалив умови, за яких уряд країни може вести переговори в Брюсселі щодо запозичень Євросоюзу для зменшення економічної шкоди, спричиненої коронавірусною епідемією.

Умови надання підтримки передбачають, що бідніші країни не повинні отримувати менше ресурсів, ніж більш багаті; гроші можна використовувати лише для відновлення економіки, економічного зростання, захисту наявних та створення нових робочих місць. Крім того, фінансування не може бути пов’язане з політичними та ідеологічними умовами, зокрема верховенством закону чи оцінкою вирішення проблеми імміграції. Тож прем’єр-міністр Віктор Орбан поїхав на переговори до Брюсселя з цією резолюцією парламенту.

Позиція угорського уряду така: якщо країни – члени ЄС беруть позику разом, то й вирішувати умови її надання мають також разом.

У підсумку тривалих і складних перемовин було досягнуто згоди: Угорщину не зможуть шантажувати, оскільки вдалося домовитися, що гроші, які їй надаватимуться, не будуть пов’язані з політичними умовами, а лише з фінансовим контролем.

Загалом саміт у Брюсселі (який спочатку був запланований на два дні, але розтягнувся на чотири) закінчився успішно для Угорщини. Віктор Орбан досяг того, чого хотів, адже Угорщина отримає на 3 мільярди євро більше, ніж планувалося, і до кінця року, як обіцяла Ангела Меркель, буде закрито провадження за статтею 7 Договору про Європейський Союз, відкрите проти Угорщини.

 (origo.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня