Помпео оголосив санкції проти працівників Huawei та обіцяє нові санкції проти «Північного потоку-2»

Помпео оголосив санкції проти працівників Huawei та обіцяє нові санкції проти «Північного потоку-2»

15:44 Липень 17, 2020

Політика 4036 3 хвилини

Magyar

Очільник американської дипломатії, держсекретар США Майк Помпео, звинуватив працівників китайської фірми Huawei в шпигунстві й заявив, що Сполучені Штати ввели візові санкції проти них. Крім того, Помпео привітав прийняте у вівторок рішення британського уряду розірвати ділові стосунки Лондона з Huawei.

Ще в ніч на вівторок американський радник з національної безпеки Роберт О’Браєн схвалив рішення уряду Джонсона, підкресливши, що це ознака «зростаючого міжнародного консенсусу, який розглядає Huawei та інших (китайських) фігурантів як загрозу національній безпеці». У свою чергу, державний секретар США заявив, що найближчим часом відвідає Великобританію та Данію.

На пресконференції Майк Помпео пообіцяв, що уряд США введе нові санкції проти тих, хто долучився до будівництва газопроводу «Північний потік-2», який буде прокладений між Росією та Німеччиною. «Державний департамент США вживає заходів для накладення санкцій на інвесторів, що беруть участь у проєкті російського газопроводу «Північний потік-2», – зазначив міністр. Помпео пояснив, що держдепартамент, зокрема, скасує застереження, яке звільняє трубопровід від санкційних заходів, передбачених Законом «Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій», прийнятим у 2017-му.

Наприкінці минулого року президент Трамп уже схвалив закон, який передбачає введення санкцій проти учасників «Північного потоку-2». Адже, згідно з позицією США, новий газопровід збільшить залежність Європи від російської енергії й таким чином посилить політичний вплив Москви на континенті. Тоді Євросоюз, зокрема Німеччина, різко розкритикував санкції та класифікував їх як американську інтервенцію в європейські справи.

Газопровід «Північний потік-2», який уникає традиційних транзитних держав, транспортуватиме російський газ трубопроводом під водами Швеції, Фінляндії та Данії з російського Віборга через Балтійське море до Грейфсвальда на німецькому узбережжі. І російський, і німецький уряди зобов’язалися надалі розширювати газопровід, оминаючи Україну та Білорусь. Проте введення в експлуатацію, обіцяне до кінця 2020 року, все ще затримується, оскільки датські органи з питань екологічної та енергетичної політики сформулювали застереження.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня