Україна і Болгарія підписали новий спеціальний Протокол про співробітництво та обміни у сфері освіти і науки

Україна і Болгарія підписали новий спеціальний Протокол про співробітництво та обміни у сфері освіти і науки

20:45 Липень 15, 2020

Політика 637

Magyar

          Cьогодні, 15 липня відбулося підписання Протоколу про співробітництво та обміни між міністерством освіти і науки України та міністерством освіти і науки Республіки Болгарія на 2020/2021-2023/2024 навчальні роки включно. Саме цей документ і буде регламентувати освітні взаємовідносини між двома країнами у наступному чотирирічному періоді.

          Що цікаво, сам процес підписання вище зазначеного Протоколу відбувався одночасно у столицях України м. Києві та у столиці Болгарії м. Софія у форматі відеозв’язку за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Болгарія в Україні Костадіна Коджабашева та Надзвичайного і Повноважного Посла України у Республіці Болгарія Віталія Москаленка.

          На рівні профільних міністерств від української сторони Протокол підписав т.в.о. міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет, від болгарської сторони – міністр освіти і науки Республіки Болгарія Красимир Вальчев.

          Якщо коротко охарактеризувати ключові положення Протоколу, то можна виділити його наступні форми співпраці:

  • обмін кандидатами для здобуття вищої освіти за освітніми/освітньо-кваліфікаційними ступенями «бакалавр» або «магістр» (крім спеціальностей «Охорона здоров’я та спорт» і «Мистецтво»);
  • обмін викладачами та науковцями для стажування і проведення науково-дослідної роботи;
  • встановлення та розвиток прямих зв’язків між закладами освіти обох країн;
  • підтримка вивчення української та болгарської мов як вибіркових дисциплін за спеціальностями з різних професійних напрямів у закладах вищої освіти України і Болгарії;
  • обмін учителями для підвищення кваліфікації з викладання української та болгарської мов відповідно тощо.

          З цього приводу т.в.о. міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет зазначив наступне:  «Спільний Протокол є дієвим інструментом у здійсненні на паритетній основі взаємних обмінів вчителів, викладачів і лекторів та направлення випускників шкіл на навчання до провідних закладів освіти України та Болгарії. І сьогодні ми підписали Протокол, який подовжує українсько-болгарську дружню співпрацю ще на наступні навчальні роки та відкриває нові горизонти для обох сторін. Твердо переконаний, що українсько-болгарське співробітництво в галузі освіти розвиватиметься та поглиблюватиметься і надалі – на основі сталості, взаємовигідності та результативності».

          Також він запевнив, що українська та болгарська сторони спільно працюють над забезпеченням освітніх потреб української національної меншини в Болгарії та болгарської національної меншини в Україні.

          До відома, співпраця з Республікою Болгарія у галузі освіти здійснюється відповідно до Угоди між міністерством освіти України та міністерством науки і освіти Республіки Болгарія, підписаної ще 9 грудня 1994 року.

          Попередній Протокол про співробітництво і обміни між міністерством освіти і науки України та міністерством освіти і науки Республіки Болгарія діяв упродовж 2015/2016- 2018/2019 навчальних років включно та за домовленістю сторін був продовжений на 2019/2020 рік.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня