Берегівська райрада підбила підсумки роботи за рік

Берегівська райрада підбила підсумки роботи за рік

17:02 Липень 15, 2020

Політика 724

Magyar

10 червня відбулося пленарне засідання 28-ї сесії районної ради, під час якого голова Йожеф Шін підбив підсумки роботи за рік. Він наголосив, що за цей час у районі оновили кілька амбулаторій та освітніх закладів. Значну частину з них відремонтували за підтримки уряду Угорщини за посередництвом Товариства угорської культури Закарпаття.

Голова райради роздав депутатам кольорові брошури з ілюстративними фото, у яких представлена робота ради та основні заходи, організовані нею, а також різні форми діяльності.

«Нам вдалося все підготувати для втілення освітньої та медичної реформ. Зокрема для створення опорних шкіл на базі Великоберезької й Косоньської середніх шкіл. Також ми зробили все можливе, аби заклади охорони здоров’я району могли надавати якомога ширший спектр послуг. Крім того, вдалося вирішити багато інших проблем у районі», – розповів Йожеф Шін.

Водночас він із сумом констатував, що, окрім двох фракцій угорців, депутати не брали участі в голосуванні або ж у дуже невеликій кількості: «Фракції розпалися, тож не долучаються й до роботи».

Під час довгої промови на засіданні депутат партії «Єдиний центр» Золтан Ковач намагався очорнити діяльність районної ради. При цьому, як з’ясувалося, протягом року він не брав участі в роботі ради та не вносив ніяких пропозицій до прийнятих рішень. На думку депутата, райрада не підтримує належного зв’язку з громадськими організаціями району, що є великою проблемою.

За оцінкою керівників фракції Демократичного союзу угорців України (UMDSZ) Тібора Бірова та Товариства угорської культури Закарпаття (KMKSZ) Отто Ваша минулого року рада працювала плідно та згідно із законами.

«Протягом минулого кризового періоду, використовуючи безпосередні зв’язки в медичній сфері, разом із громадськими та благодійними організаціями нам вдавалося протидіяти поширенню епідемії коронавірусу в районі. Благодійний фонд КМКС став єдиною організацією, яка надала засоби захисту, дезінфектори та апарат ШВЛ закладам охорони здоров’я Берегівщини. Мені не відомо, чи решта фракцій робили так само, співпрацюючи з іншими громадськими організаціями. Беріть приклад з нас», – заявив Йожеф Шін, відповідаючи на питання журналіста нашого видання.

Під час засідання райради йшлося і про те, що в берегівській лікарні очікуються чергові оновлення. «У Берегівській центральній районній лікарні ім. Бертолона Ліннера планується створення відділення невідкладної допомоги. Для цього треба облаштувати частину медзакладу, створити окремі палати. Районна рада схвалила подані лікарнею документи, необхідні для цього. Сподіваємося на якомога швидше втілення в життя цих планів, щоб у районній лікарні могли оперативніше надавати допомогу в екстрених випадках», – додав Йожеф Шін. 

Про роботу управління освіти райради доповіла Ярослава Турані, т.в.о. начальника управління. За її словами, вдалося подолати кілька проблем, однак потрібно докласти максимум зусиль, аби відповідати всім вимогам для втілення освітньої реформи в районі.

У зв’язку з цим депутати вирішили повернутися до зазначеного питання у вересні й перевірити, як управління виконало прийняті райрадою рішення.

Депутати також хотіли почути відповіді на питання про ремонт доріг у районі. Але з огляду на те, що представники відповідного управління райдержадміністрації на засіданні не змогли надати потрібної інформації, вирішили надіслати письмове звернення до обласної адміністрації та повернутися до питання згодом. 

Наприкінці засідання голова районної ради подякував присутнім за конструктивну роботу, що сприятиме соціально-економічному розвитку району. Депутати також затвердили план роботи ради на друге півріччя поточного року.

Еніке Вароді (Váradi Enikő)/Kárpátalja hetilap

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня