Обшуки та звинувачення іноземних ЗМІ в Росії

Обшуки та звинувачення іноземних ЗМІ в Росії

18:12 Липень 12, 2020

Політика 654

Magyar

Іноземні неурядові громадські організації та преса незаконно вплинули на загальнонаціональний референдум про внесення змін до російської конституції, заявив у четвер у Москві голова комітету з вивчення випадків іноземного втручання нижньої палати парламенту Росії Василь Піскаров.

За словами Піскарова, неурядові організації, які звинувачуються комітетом у поширенні «руйнівної, неправдивої, провокаційної та суперечливої» інформації, фінансувалися урядами Великобританії, Німеччини, Канади, США, Чехії та Швеції, Європейською комісією, а також американським фондом «Відкрите суспільство».

Депутат заявив, що неправдиві інформації поширювали такі ЗМІ, як «Deutsche Welle», російська служба «BBC», «Голос Америки», «Радіо Свобода» та його регіональні корпункти, «Медуза», а також «Открытые Медіа» та «MBH медіа», пов’язані з опозиційним активістом Михайлом Ходорковським, який проживає в еміграції.

Російська міліція в четвер провела обшуки в кількох редакціях, пов’язаних із Ходорковським, а також активістів опозиції, які брали участь у кампанії проти внесення поправок до конституції.

Майже 78 відсотків голосуючих на референдумі, котрий тривав протягом тижня та завершився 1 липня, схвалили внесення поправок до конституції, котрі, дозволять, зокрема, «обнулити» президентські терміни Володимира Путіна і дозволять йому залишатися на посаді до 2036 року.

Спікер нижньої палати російського парламенту В’ячеслав Володін у четвер ініціював перевірку всіх підписаних Росією міжнародних договорів на відповідність російській Конституції. Адже в одній із поправок зазначено про домінування російської Конституції над міжнародними угодами та рішеннями міжнародних організацій.

Володін також запропонував повідомити міжнародні організації, включаючи Парламентську асамблею Ради Європи (ПАРЄ), про відповідні зміни до Конституції.

MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня