Конституційний суд України розгляне закон про українську мову

Конституційний суд України розгляне закон про українську мову

15:30 Липень 6, 2020

Політика 798

Magyar

Конституційний Суду 7 липня розпочне розгляд подання нардепів щодо конституційності закону про українську мову, повідомляється у порядку суду.

Пленарне засідання в формі усного провадження розпочнеться о 10:00.

Автори подання наполягають на неконституційності оспорюваного закону, оскільки він “спрямований на дискримінацію російської, інших мов національних меншин України, дискримінацію громадян за мовними ознаками”.

Крім того, нардепи вважають, що мовний закон порушує конституційні права громадян на використання і захист рідної мови, розвиток мовної самобутності корінних народів і національних меншин України, а також звужує зміст та обсяг існуючих прав і свобод.

Також автори подання вважають, що закон був прийнятий з порушеннями конституційної процедури, що “ставить під загрозу застосування такого невід’ємного елементу принципу верховенства права як принцип правової визначеності”.

Раніше голова Верховної Ради Дмитро Разумков анонсував зміни до мовного закону. Він зазначив, що з цього питання є відповідні законопроекти, і один з них вже пройшов розгляд у профільному комітеті Ради.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня