Орбан і Зеленський  можуть зустрітися в кінці липня – заступник глави МЗС

Орбан і Зеленський можуть зустрітися в кінці липня – заступник глави МЗС

16:11 Червень 29, 2020

Політика 590

Magyar

Президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Угорщини Володимир Орбан можуть зустрітися наприкінці липня.

Про це в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна повідомив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар, коментуючи нещодавнє засідання Спільної міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва, яку провели в Києві очільники МЗС України та Угорщини Дмитро Кулеба і Петер Сійярто.

На засіданні обговорювалася можлива зустріч Зеленського з Орбаном в найближчому майбутньому.

«Орієнтовно, це може бути кінець липня. Угорська сторона пообіцяла надати свої напрацювання по тексту меморандуму, який ми запропонували їм ще під час візиту міністра Дмитра Кулеби в Будапешт», — пояснив Боднар.

Він також назвав переговори в рамках комісії в Києві успішними та конструктивними.

«Сам факт проведення комісії після семи років перерви — це вже певний поштовх. Міністри особисто погодили й підписали відповідний протокол. Домовилися сприяти проведенню в найближчі тижні двох додаткових комісій по національних меншинах і з питань освіти, а також буде вжито заходів для підготовки транскордонної комісії з розвитку прикордонної інфраструктури», — підкреслив він.

Крім того, за словами заступника міністра, сторони знайшли порозуміння щодо заходів з подолання наслідків паводків на Закарпатті.

«Наша сторона звернулася з пропозицією про залучення загального чотиристороннього інженерно-саперного батальйону „Тиса“, завданням якого є якраз допомога населенню під час паводків», — зазначив він.

Боднар додав, що всі питання не було вирішено, розбіжності залишаються, але їх намагаються звести до зрозумілого алгоритму рішення. Одним зі способів вирішення питання забезпечення прав національних меншин у сфері освіти він назвав вдосконалення українського законодавства в рамках реалізації однієї з рекомендацій Венеціанської комісії.

«Для нас червоними лініями залишаються прийняті закони про освіту і державну мову. Забезпечення прав національних меншин у сфері освіти можна здійснювати в контексті приватних шкіл, а також вдосконалення українського законодавства в рамках реалізації однієї з рекомендацій Венеціанської комісії, а саме розробки нового закону про національні меншини. Це шляхи, якими ми можемо йти далі в діалозі одне з одним і вирішенні чинних проблем, розбіжностей і наближення наших позицій. З цим розрахунком ми йдемо на зустріч президента і прем’єр-міністра», — пояснив він.

На питання про те, чи буде досягнуто сторонами домовленість про питання освіти ще до зустрічі Зеленського та Орбана, Боднар відповів, що така ймовірність є.

«Я думаю, що буде прогрес. Але чи вдасться остаточно врегулювати питання, я б не поспішав з такими висновками. Ми налаштовані на конструктив і на результат, але цей результат має бути взаємоприйнятним», — підкреслив він.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня