Ірландія: через чотири місяці після виборів може бути сформовано уряд

Ірландія: через чотири місяці після виборів може бути сформовано уряд

11:42 Червень 29, 2020

Політика 320

Magyar

Члени трьох ірландських партій схвалили коаліційну угоду: може бути сформований уряд, що означає вихід з глухого політичного кута, у який країна зайшла після позачергових парламентських виборів 8 лютого, ідеться в повідомленні порталу Híradó .

Члени трьох ірландських партій (Fianna Fail, Fine Gael і Зелена партія) схвалили коаліційну угоду, погодившись узяти спільний контроль над країною, яка постраждала від коронавірусної епідемії, і таким чином вийти з більш ніж чотиримісячного політичного глухого кута, у який Ірландія потрапила після позачергових парламентських виборів 8 лютого.

15 червня тристоронню коаліційну угоду підписали правоцентристська Fine Gael, християнсько-демократична народна партія Fianna Fail та Зелена партія, яка дала можливість створення політичного союзу.

Згідно з коаліційною угодою, голова Fianna Fail Мішель Мартін обійматиме посаду прем’єр-міністра в першій половині п’ятирічного мандата, після чого у 2022 році її місце займе очільник Fine Gael, нинішній тимчасовий прем’єр-міністр Лео Варадкар.

«Fine Gael розпочинає свій третій урядовий термін. Ця нова коаліція буде об’єднаною, сильною та здатною відповідати на виклики», – заявив у п’ятницю в Дубліні 41-річний Варадкар.

Дві правоцентристські партії готові стати на шлях спільного управління вперше (у попередні десятиліття вони по черзі ділили виконавчу владу). Іншого вибору в них не було, оскільки за підсумками виборів, проведених понад чотири місяці тому, Fianna Fail здобула 38 місць у 160-місному парламенті, а ліва націоналістична партія Sinn Féin – лише на одне менше. Крім того, правляча партія Fine Gael виборола 35 парламентських місць.

Таким чином, щоб утримати Sinn Féin подалі від урядового «човна», їм була потрібна підтримка 12 «зелених».

Ці три партії намагатимуться виправити поточні серйозні проблеми шляхом певного розподілу праці. Мартін, який буде інавгурований на посаду в суботу, обрав своїм пріоритетом відновлення економіки, яка постраждала внаслідок епідемії коронавірусу, і Варадкар стане його партнером у цьому. Лідер «зелених» Еймон Раян відіграватиме особливу роль у захисті навколишнього середовища після того, як двоє партнерів по коаліції прийняли головні напрями його програми.

Усі основні сили виключили співпрацю з лівими націоналістами з Sinn Féin через їхнє минуле, головним чином тому, що це політичне крило Ірландської республіканської армії (IRA).

До речі, Sinn Féin – єдина велика ірландська партія, котра діє як в Ірландії, так і в Північній Ірландії, що є частиною Великобританії. Ця політична сила потрапила до парламенту Ірландії в 1997 році й відтоді працювала переважно над відновленням історичних зв’язків між прикордонними регіонами та Північною Ірландією з метою створення ірландської єдності. Загальновизнаною є думка, що Sinn Féin виступала як політичне крило ІРА, котре колись воювало проти британського правління в Північній Ірландії під час майже 30-річної кампанії терору з боку католицької міліції, незважаючи на те, що цього партія так ніколи і не визнала.

Джерело: hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня