В Україні сьогодні підписали перший договір концесії морського порту

В Україні сьогодні підписали перший договір концесії морського порту

18:22 Червень 26, 2020

Політика 577

Magyar

          Сьогодні, 26 червня, у присутності Президента України Володимира Зеленського міністерство інфраструктури України, ДП «Адміністрація морських портів України», ТОВ «Проєктна компанія Рисоіл-Херсон» та ТОВ «Рисоіл-Херсон» підписали договір про передачу у концесію Херсонського морського торговельного порту.

          Відповідно до договору, компанія-концесіонер ТОВ “Рисоіл-Херсон” інвестує у розвиток порту близько 300 млн грн. Крім цього, понад 18 млн буде вкладено в місцеву інфраструктуру. Про це  особисто повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

          «Сьогодні ми передаємо в концесію перший масштабний об’єкт в Україні – Херсонський морський торговельний порт. Ми планували підписати концесійні договори портів «Ольвія» та Херсон в один день, але карантин вніс свої корективи… Разом з тим, концесія порту «Ольвія» буде підписана найближчим часом. А наступним концесійним проєктом, який зараз активно готується, стане Чорноморський морський торговельний порт», – зазначив Владислав Криклій.

          IFC у співпраці з ЄБРР надала всебічну підтримку міністерству інфраструктури України в підготовці та проведенні концесійних конкурсів у морських портах Херсон та Ольвія. В рамках співпраці, IFC розробила концесійну угоду та критерії участі в тендері відповідно до міжнародних стандартів та найкращих практик реалізації схожих проєктів.

          «Ми хочемо привітати уряд з успішним підписанням першої в Україні угоди з державно-приватного партнерства відповідно до найкращих міжнародних практик. Проєкт було розроблено на основі прогресивного досвіду IFC у підготовці концесійних угод та державно-приватних партнерств, що досягли високих результатів. Херсонський морський торговельний порт буде модернізовано за підтримки консорціуму Risoil S.A. та Georgian Industrial Group, що став переможцем конкурсу. Саме такі проєкти сприятимуть економічному зростанню держави, розвиватимуть її інфраструктуру та розширять експорт. Додатково до проєкту концесії морського порту «Ольвія», що відбудеться невдовзі, IFC вже розробляє понад 5 пілотних концесійних проєктів для мобілізації інвестицій приватного сектору в дороги, аеропорти, залізницю та енергетику, а також у сектор охорони здоров’я», – прокоментував підписання концесійного договору регіональний менеджер IFC в Україні, Білорусі та Молдові Джейсон Пеллмар.

          У свою чергу, заступник директора Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні Марк Магалецький зазначив, що ЄБРР пишається своєю участю у підготовці цього вкрай важливого концесійного проєкту. «Херсонський проєкт ілюструє можливості для інвестицій в транспортний сектор України, відкриваючи її для глобальних перевізників і стивідорних компаній, а також сприяє реалізації концесійних проєктів в інших секторах…», – відмітив Марк Магалецький.

          Відповідно до договору, концесіонеру ТОВ “Рисоіл-Херсон” надається виключне право створювати, будувати і управляти Херсонським морським торговельним портом з метою його модернізації та подальшого розвитку.

Період дії концесії триватиме 30 років. Концесіонер зобов’язується:

  • щорічно сплачувати концесійний платіж у розмірі щонайменше 12 млн грн з урахуванням індексації та 7% від чистого доходу концесіонера;
  • протягом перших 3,5 років з дати закінчення перехідного періоду інвестувати в об’єкт щонайменше 216 млн грн, а протягом перших 10 років – ще додатково щонайменше 62 млн грн (у цінах 2019 року);
  • забезпечити обсяги перевалки вантажів порту у 2030 році на рівні не менше 1,36 млн тонн;
  • здійснити внесок у розвиток місцевої інфраструктури щонайменше 18 млн грн, у тому числі, забезпечити співфінансування капремонту дорожнього покриття вулиць на шляху до порту та нового майданчика для стоянки вантажівок за межами міста;
  • сприяти збільшенню до 80% частки вантажів, що прямують до порту з використанням залізничного, внутрішнього водного та інших видів транспорту, крім автомобільного;
  • забезпечити безперервну діяльність порту;
  • перевести всіх працівників Херсонського морського порту та частину працівників Адміністрації морських портів України, не допускаючи їх звільнення за своєї ініціативи чи ініціативи уповноваженого ними органу протягом 10 років з моменту прийняття концесіонером на роботу;
  • не допускати зниження заробітної плати працівників протягом перших 3-х років з моменту прийняття їх концесіонером на роботу, підвищуючи рівень ЗП відповідно до законодавства та з урахуванням Галузевої угоди;
  • дотримуватися необхідних вимог природоохоронного законодавства та виконувати заходи щодо охорони навколишнього природного середовища тощо.

          За словами Владислава Криклія, очолюване ним міністерство також продовжує активну роботу щодо концесії важливих об’єктів дорожнього будівництва, аеропортів та залізничних вокзалів. Пріоритетним напрямом залишається державно-приватне партнерство.

          До відома, ТОВ «Рисоіл-Херсон» – це консорціум у складі ТОВ “Петро Ойл Енд Кемікалс”, що входить до групи компаній Georgian Іndustrial Group, та українського портового оператора АТ RISOIL S.A. (Швейцарія).

          Georgian Іndustrial Group є однією з найбільших промислових груп Грузії. GIG працює у різних сферах діяльності з фокусом на енергетичному секторі (виробництво та торгівля електроенергією, заправка та торгівля природним газом). GIG також займається комерційною нерухомістю, будівельними матеріалами та металовиробництвом.

          Група агропромислових компаній RISOIL заснована в Женеві, Швейцарія. 

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня