Росія денонсувала угоду про захист лікарень та гуманітарного вантажу в Сирії

Росія денонсувала угоду про захист лікарень та гуманітарного вантажу в Сирії

16:15 Червень 26, 2020

Політика 405

Magyar

Росія в односторонньому порядку денонсувала угоду із Сирією, укладену за посередництва ООН, згідно з якою лікарні та гуманітарні вантажі в країні, де триває громадянська війна, не можуть бути атаковані військовими силами.

Журналісти Reuters мали можливість ознайомитися з дипломатичною запискою з цього приводу, яку Організація Об’єднаних Націй у четвер направила службам допомоги, котрі працюють у Сирії.

Передувало такому кроку Росії розслідування ООН у квітні, згідно з яким «дуже ймовірно», що напад на три медичні заклади, школу та притулок для дітей на північному заході Сирії вчинив сирійський уряд чи його союзники. Росія, яка надає військову допомогу сирійському президенту Башару аль-Асаду в громадянській війні, що вибухнула у 2011 році, відкинула звинувачення в нападі на мирних жителів або цивільну інфраструктуру.

Відповідно до згаданої угоди, сторони, які воюють у Сирії, ділять між собою гуманітарні об’єкти, щоб на них не здійснювалися воєнні атаки.

«23 червня Російська Федерація повідомила ООН, що в майбутньому не братиме участі в діяльності цих систем гуманітарного оповіщення», – поінформували в Управлінні Організація Об’єднаних Націй з координації гуманітарних питань.

ООН висловила занепокоєння з приводу російського кроку й заявила, що досліджує вплив, який це матиме на її гуманітарні операції в Сирії. Водночас в міжнародній організації додали, що продовжать діалог з Росією.

А також наголосили, що незалежно від угоди, яка була добровільно підписана ворогуючими сторонами під егідою ООН у Сирії, дотримання правила ненападу військових на цивільні об’єкти є обов’язковим для всіх згідно з міжнародним військовим правом, також відомим як міжнародне гуманітарне право.

Джерело: index

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня