У Мінрегіоні відбулось засідання Ради донорів з питань впровадження реформи децентралізації в Україні

У Мінрегіоні відбулось засідання Ради донорів з питань впровадження реформи децентралізації в Україні

20:12 Червень 24, 2020

Політика 539

          23 червня в онлайн-режимі відбулось перше у 2020 році засідання Ради донорів з питань впровадження реформи децентралізації в Україні під спільним головуванням міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова і радника, керівника відділу Посольства Швеції Сесилії Круни, повідомляє пресслужба міністерства.

          У цьому засіданні також взяли участь – спеціальний посланник уряду Німеччини з питань реформ у галузях урядування та децентралізації в Україні Ґеорґ Мільбрадт, представники Офісу Ради Європи в Україні, Представництва ЄС в Україні, Швейцарського бюро співробітництва в Україні, USAID в Україні, посольств Федеративної Республіки Німеччина, Швеції, Великої Британії, Королівства Данії та Канади в Україні, а також фахівці з Мінрегіону та Верховної Ради України,.

          Як відомо, Рада донорів з питань впровадження реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні – це спільнота донорських агенцій, іноземних дипломатичних представництв в Україні, міжнародних організацій, що фінансують та/або впроваджують широкомасштабні програми і проект, які спрямовані на підтримку реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, яка сформована для здійснення стратегічної координації між урядом України, який представлений міністерством розвитку громад і територій України, іншими центральними органами виконавчої влади та донорами задля узгодження донорської підтримки до пріоритетів реформи.

          На початку засідання Олексій Чернишов привітав Швецію і особисто Сесилію Круну з початком співголовування у Раді донорів та наголосив, що хоча коронакриза внесла зміни у життя України, вона не зменшила її активної позиції щодо впровадження реформ. «Попри труднощі, які постали перед Україною та багатьма країнами світу в світлі негативного впливу на всі сфери життя пандемії COVID-19, уряд України за підтримки міжнародних партнерів успішно виконає всі необхідні завдання для реалізації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні», – запевнив український міністр.

          Також він презентував членам Ради донорів основні пріоритети роботи Мінрегіону на 2020-2021 роки визначені в проекті Програми діяльності Уряду. Міністр зазначив, що наразі пріоритетом номер один для Мінрегіону є формування ефективного місцевого самоврядування та органів державної влади на новій територіальній основі.

          Він також зазначив, що важливим питанням є розподіл повноважень органів самоврядування та органів виконавчої влади, фінансове забезпечення виконання цих повноважень, переформатування райдержадміністрацій у відповідності до нової компетенції. Процес відбуватиметься поступово, щоб при зміні системи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування не погіршувався рівень якості послуг, що надаються людям.

          Зі свого боку, посланник уряду Німеччини з питань реформ у галузях урядування та децентралізації в Україні Ґеорґ Мільбрадт позитивно оцінив досягнення України у впровадженні децентралізації та висловив готовність і надалі допомагати у питанні здійснення реформи.

          А Сесиліа Круна подякувала від імені партнерів за наполегливу працю і рішучість у завершенні важливих перетворень і висловила сподівання, що наступне засідання відбудеться на початку осені.

  НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня