Важливість Східного партнерства для майбутнього Європейського Союзу незаперечна

Важливість Східного партнерства для майбутнього Європейського Союзу незаперечна

14:03 Червень 21, 2020

Політика 630

Magyar

Європарламент під час пленарного засідання у Брюсселі 19 червня затвердив доповідь, яка містить рекомендації Єврокомісії та Європейській Раді в контексті розвитку Східного партнерства. Доповідь рекомендує Євросоюзу розвивати відносини з країнами Східного партнерства – Азербайджаном, Білоруссю, Вірменією, Грузією, Молдовою і Україною, – повідомила на своєму офіційному сайті депутат Європарламенту Андрея Бочкор.

Східне партнерство дуже важливе для ЄС, тому Союз повинен вжити істотних кроків для підтримки східних партнерів. Потрібно надсилати такі амбітні повідомлення нашим східним партнерам, які мають реальну європейську перспективу та взаємні зобов’язання.

ЄС повинен підтримувати та заохочувати до здійснення реформ, необхідних для європейської інтеграції, зміцнення демократії, верховенства права та поваги до основних прав людини та меншин, відповідно до міжнародних стандартів та законодавства ЄС.

«Щодо процесів реформ у східних партнерів, важливо підтримувати стимули відповідно до принципу «більше за більше», щоб кожна країна могла встановити тісний зв’язок з Європейським Союзом на основі власних амбіцій. Важливо визнавати прагнення асоційованих членів, але водночас бажати єдності Східного партнерства та повною мірою використовувати можливості, пропоновані Угодою про асоціацію та Поглибленою і всеосяжною угодою про вільну торгівлю (DCFTA). Фінансова підтримка повинна надаватися за певних умов та бути пов’язаною з перевіркою виконання домовленостей. Слід поглибити торговельно-економічні відносини з нашими східними партнерами та мати на увазі, що регіон відіграє важливу роль в енергетичній безпеці ЄС. Вважаю важливим розширення можливостей перетину кордону між ЄС та його східними сусідами у нових і сучасних прикордонних переходах, котрі стануть частиною плану розвитку інфраструктури між Євросоюзом та країнами Східного партнерства. Контакт між людьми, міжрегіональні та транскордонні ініціативи мають стати пріоритетом. Потрібно більше уваги приділяти молоді, деякі програми ЄС ще більше розширити на країни Східного партнерства – такі, як уже реалізовані програми Erasmus + та Creative Europe, заохочувати до участі у програмі Horizont Europe», – наголосила Андрея Бочкор.

«Вважаю успіхом, що наші пропозиції щодо забезпечення прав національних меншин також були включені до тексту. Це, зокрема, надання рівних можливостей для представлення всіх етнічних та національних меншин під час змін виборчого законодавства, а також забезпечення права на отримання інформації та вираження думки рідною мовою, боротьба з усіма формами етнічної та мовної ненависті й дискримінації та з неправдивими новинами й дезінформацією щодо етнічних та національних меншин. Для угорців Закарпаття особливо важливо, щоб під час реформ Україна не обмежувала набуті права національних меншин, зокрема, угорської громади, і забезпечила для них рівні можливості у використанні мови та для представлення інтересів. Наразі Україна не дуже прагне це забезпечувати, тож мусимо всіляко звертати на це увагу», – додала Андрея Бочкор, депутат Європарламенту закарпатського походження.

«Для нас є пріоритетом продовження просування політики Східного партнерства, щоб, окрім слів, були зроблені конкретні кроки. Ми підтримуємо кроки країн-партнерів до ЄС і повинні сприяти економічному зростанню регіону, зберігаючи при цьому інклюзивний характер партнерства. Водночас для нас завжди залишатиметься важливою повага до прав представників національних меншин. Прикро, що Україна продовжує негативну тенденцію щодо захисту прав угорських меншин всупереч своїм міжнародним зобов’язанням», – заявила депутат Європарламенту від угорської партії «Фідес» Кінга Гал після голосування.

bocskor.fidesz-eu.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня