Генеральний секретар НАТО вважає, що підйом Китаю – це військовий виклик для Альянсу

Генеральний секретар НАТО вважає, що підйом Китаю – це військовий виклик для Альянсу

11:23 Червень 16, 2020

Політика 766

Magyar

Підйом Китаю – це військовий виклик, і НАТО слід приділяти більше уваги цьому, ніж будь-коли, заявив у неділю журналістам німецької газети Welt am Sonntag Генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Єнс Столтенберг.

За його словами, посилення Китаю «кардинально змінює світовий баланс сил», що відкриває нові можливості, особливо економічні, але разом із тим несе й виклики, насамперед у збройній та військовій сферах.

Welt am Sonntag навела дані Міністерства оборони США про те, що збройні сили КНР, які мають другий найбільший оборонний бюджет у світі, вкладають значні інвестиції в сучасний військовий потенціал, зокрема в ядерну зброю й ракети короткої, середньої та далекої дальності. Ці ракети можуть долетіти до усіх країн – членів НАТО, зазначив Столтенберг, підкресливши, що члени Альянсу повинні зіткнутися з цим викликом разом.

За даними Welt am Sonntag, особливої уваги в китайському арсеналі заслуговує ракета далекої дальності типу DF-21D, яку використовують для ураження морських цілей. У виданні пояснили, що Пекін хоче витіснити США з Тихого океану, щоб узяти під контроль торгові шляхи. Це матиме прямий вплив на європейську економіку, яка може стати вразливою і, можливо, навіть зазнає шантажу з боку азіатської держави.

НАТО відчуває загрозу. «Китай підходить дедалі ближче до воріт Європи», – підкреслив Столенберг, додавши, що Пекін наближається до ЄС у кіберпросторі. «Ми бачимо їх в Арктиці, Африці, ми бачимо, як вони інвестують у критичну інфраструктуру й дедалі більше співпрацюють із Росією», – наголосив Генеральний секретар.

Єнс Столтенберг підкреслив, що, хоча Пекін не становить прямої загрози для будь-якої країни – члена НАТО, він усе більше намагається обмежити свободу пересування в міжнародних водах у районі Південно-Китайського моря й це викликає занепокоєння.

Однак зрозуміло, що Південно-Китайське море не є територією бойових дій для НАТО, тож Альянс не має підстав направляти війська в регіон, зазначив Єнс Столтенберг.

Джерело: MTI/hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня