США назвали російські динари фальшивими

США назвали російські динари фальшивими

18:13 Травень 31, 2020

Політика 1176

Magyar

Влада Мальти повідомила про конфіскацію підроблених у Росії лівійських динарів на загальну суму 1,1 мільярда доларів США, повідомляє Державний департамент США, який привітав розкриття злочину.

За інформацією Держдепартаменту, фальшиву валюту надрукувало російське державне підприємство «Госзнак». Держдеп підкреслив, що динари призначалися для «незаконного паралельного утворення», яке не є легітимною владою в країні. У заяві йдеться також про те, що єдина законна установа, котра може розпоряджатися валютою в Лівії, – Центральний банк у Триполі.

США заявляють, що підроблені гроші, які протягом останніх років надходили з Росії, посилили економічну кризу в північноафриканській країні. Мальтійська влада взагалі не коментує повідомлення США, більше того, новину про інцидент, опубліковану сьогодні у Facebook виданням Malta Today, було видалено.

Згідно з доповіддю ООН за грудень минулого року, в період між 2016-м та 2018-м «Госзнак» доставив міжнародно невизнаній владі на сході Лівії, яка ворогує з керівництвом Тріполі, банкнот на суму 7,11 мільярда доларів США.

Сполучені Штати привітали заяву уряду Республіки Мальта про вилучення великої партії підробленої лівійської валюти: «Цей інцидент ще раз підкреслює, що Росія має припинити свої злочини та дестабілізуючі дії в Лівії».

Росія все заперечує

Росія каже, що про фальшиві гроші не йдеться. У Москві стверджують, що компанія виконувала регулярне замовлення «центрального банку» в Бенгазі. У заяві МЗС Росії зазначається, що в Лівії де-факто існує подвійна влада, тому в країні є два центральних банки. Також Москва стверджує, що голова «центрального банку» в Бенгазі був призначений парламентом, обраним лівійським народом, тож є міжнародно визнаним.

«Отже, це не динари фальшиві, а заяви Америки», – сказали в міністерстві.

У свою чергу, компанія-виробник конфіскованих банкнот заявила, що в ООН не знайшли порушень санкцій у постачанні грошей Лівії. А «Госзнак» наполягає, що виготовлені банкноти є модифікованою серією попередніх і мають візуальні відмінності порівняно з ними.

Центральний банк Лівії схвалив банкноти

«Зразки цих банкнот були затверджені представниками Центрального банку Лівії в установленому порядку, внаслідок чого застосування терміну «фальшивий» щодо них є необґрунтованим і неправомірним», – ідеться в заяві.

«Госзнак» та Центральний банк Лівії місяцями безуспішно вимагали пояснення від Мальти щодо конфіскації вантажу. У травні 2020 року місцева митна служба опублікували заяву, зміст якої «суттєво спотворює фактичний стан відносин між «Госзнаком» та Центральним банком Лівії», ідеться в повідомленні російської компанії.

Значну частину території Лівії контролює Хафтар, у минулому соратник лідера Лівійської Джамахірії Муаммара Каддафі, поваленого і вбитого у 2011 році. У Лівії Росія підтримує генерала Халіфа Хафтара та його Лівійську національну армію (ЛНА), яка веде бойові дії проти міжнародно визнаного Уряду народної згоди (УНЗ) під керівництвом Фаїза Сараджа, що базується в Триполі.

Окрім Росії, Хафтара також підтримують Об’єднані Арабські Емірати та Єгипет.

Джерело: hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня