У Польщі на виборах президента дозволили голосувати через пошту

У Польщі на виборах президента дозволили голосувати через пошту

17:44 Квітень 7, 2020

Політика 4786 4 хвилини

Magyar

Сейм Національних Зборів Польщі (нижня палата парламенту – авт.) у понеділок, 6 квітня ухвалив закон про особливі правила проведення президентських виборів 2020 року у період пандемії коронавірусу, які встановлюють кореспонденційне голосування.

          За відповідне рішення проголосували 230 депутатів правлячої більшості – партії «Право і Справедливість» (PiS), проти або утрималися 228 депутатів опозиційних сил, та декілька представників коаліції, повідомляє Укрінформ.

          Як відомо, президентські вибори в Польщі заплановані на 10 (перший тур голосування) та 24 травня (другий тур голосування). В умовах епідемії коронавірусу більшість опозиційних сил та їхні кандидати виступили за їх перенесення на пізніше разом з оголошенням надзвичайного стану у країні. Але політики від провладної партії наполягали, що в оголошенні надзвичайного стану і у перенесенні виборів на пізніше потреби немає.

          Тож, цим законом передбачається, що президентські вибори у Польщі у першому та другому турах буде проведено виключно шляхом кореспонденційного голосування. І, це значить, що у день голосування з 6-ї години ранку по 20-ту годину вечора виборці самостійно чи за посередництвом іншої особи мають вкинути запечатаний конверт до спеціально підготовленої поштової скриньки, в якому має бути бюлетень і заява про особисте таємне голосування. Ці конверти листоноші доставлятимуть до виборчої комісії на території гміни (адміністративно-територіальна одиниця Польщі – авт.), де відбувається підрахунок голосів.

          У законі прописано і право маршалка Сейму Польщі змінювати дату проведення виборів, але в межах термінів, визначених конституцією країни (7 днів). Саме тому, перший тур виборів президента країни може бути перенесений максимально на 17 травня, а другий – на 31 травня.

          Закон передбачає і кримінальну відповідальність за викрадення виборчих бюлетенів чи заяви про особисте таємне голосування – до трьох років ув’язнення.

          Тепер, згідно процедури, закон має розглянути Сенат Польщі (верхня палата парламенту – авт.), більшість в якому має опозиція. І, навіть якщо Сенат проголосує проти прийняття цього закону Сейм може згодом подолати його опір.

          Що цікаво, провладним депутатам Сейму лише з другої спроби вдалося внести до порядку денного питання щодо президентських виборів. До цього про свою відставку з посади віце-прем’єр-міністра, міністра вищої освіти оголосив лідер коаліційної партії «Порозуміння» Ярослав Говін. Він підкреслив, що не погоджується з пропозицією такого типу голосування і виступив із пропозицією перенесення президентських виборів на два роки через ситуацію із пандемією коронавірусу. Також, він заявив, що його партія продовжуватиме перебування у коаліції. Тож, під час голосування за виборчий  закон більшість депутатів «Порозуміння» голосували «За».

          Станом на сьогодні провладний кандидат, чинний президент Анджей Дуда має найвищий рейтинг і за прогнозами експертів та соціологів може розраховувати на перемогу вже у першому турі.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня