Моравецький: Варшава боротиметься за рівне ставлення в ЄС

Моравецький: Варшава боротиметься за рівне ставлення в ЄС

09:07 Жовтень 27, 2021

Політика 288 4 хвилини

Magyar

Варшава буде боротися за рівне ставлення в Європейському Союзі, а її проєкти розвитку, які фінансуються із власних джерел, а не з фондів ЄС, доводять, що погане ставлення до Польщі не може бути ефективним, заявив у понеділок прем’єр-міністр країни Матеуш Моравецький.

Стосовно тендерної програми для органів місцевого самоврядування, оголошеної в рамках програми розвитку держави Польської угоди, яка покривається за рахунок власних ресурсів польського уряду, прем’єр заявив: досягнення цього демонструє, що «жодні дискримінаційні дії» ЄС не будуть ефективними.

У рамках муніципальних тендерів уряд розподілив у першому турі понад 23 мільярди злотих. Польська угода в цілому покривається як ЄС, так і власними ресурсами країни. Проте кошти з Фонду відновлення ЄС (58 мільярдів євро) ще не затверджені Європейською комісією. А минулого тижня в резолюції у відповідь на рішення Конституційного суду Польщі щодо співвідношення між правом ЄС та Конституцією Польщі Європейський парламент закликав Євросоюз вжити низку заходів проти Варшави, зокрема відхилити план відновлення Польщі.

У понеділок Моравецький дав інтерв’ю Financial Times про можливе вилучення коштів ЄС. На запитання, чи готова Польща накласти вето на певні ключові рішення Євросоюзу, зокрема прийняття кліматичного пакета, прем’єр-міністр відповів: «Якщо Єврокомісія розпочне Третю світову війну, то ми захищатимемо свої права всіма засобами, які є в нашому розпорядженні. Ми відчуваємо, що [Брюссель] застосовує дискримінаційний підхід, який нагадує диктатуру. Якщо ситуація буде й надалі погіршуватися, ми повинні добре продумати свою стратегію».

Не схваливши польський план відновлення, Європейський суд порушить законодавство ЄС. Кошти Євросоюзу «рано чи пізно перерахують», зазначив глава польського уряду.

Моравецький назвав свої переговори з провідними європейськими політиками в Брюсселі минулого тижня «дуже задовільними», але зазначив, що якщо ЄС хоче досягти компромісу, йому доведеться відкликати вересневе рішення щодо дисциплінарної палати Верховного суду Польщі. Прем’єр-міністр заявив, що Європейський Союз розмовляє з Варшавою «з пістолетом біля виска», погрожуючи санкціями. Розбіжність із Брюсселем викликала рішення Конституційного суду Польщі про пріоритет національного законодавства над законодавством Євросоюзу.

З іншого боку, Моравецький підтвердив, що Варшава готується до розпуску дисциплінарної палати, на яку скаржиться Брюссель, на основі попередніх планів. Відповідне законодавство розроблене й буде представлене до кінця року, заявив він. Прем’єр-міністр неодноразово заперечував твердження про те, що Польща може вийти з Євросоюзу через сварку з ним.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня