Мета НАТО – зберегти мир і запобігти агресії – Столтенберг

Мета НАТО – зберегти мир і запобігти агресії – Столтенберг

20:59 Жовтень 24, 2021

Політика 728 4 хвилини

Magyar

Глобальна безпека продовжує погіршуватися, але метою НАТО залишається збереження миру та запобігання агресії, заявив генеральний секретар НАТО після дводенної зустрічі міністрів оборони країн-членів у Брюсселі в п’ятницю.

Йенс Столтенберг наголосив, що міністри провели важливі консультації в рамках засідання Групи з ядерного планування та взяли на себе зобов’язання щодо зміцнення альянсу з метою підтримки спільної безпеки.

Консультації групи мають важливе значення для збереження надійного ядерного альянсу доти, доки існує ядерна зброя, зазначив він.

Генсек повідомив, що країни-члени зробили важливі кроки для покращення обороноздатності НАТО зі створенням нового інноваційного фонду, схваленого в п’ятницю. Фонд буде підтримувати розвиток реакції на зростаючу кількість технологій, які порушують безпеку Альянсу, і внесе 1 млрд євро у спільну безпеку шляхом побудови інноваційної системи для військового альянсу. Система має на меті направити результати досліджень із цивільної сфери у військову промисловість. Це гарантує, що союзники не пропустять ключові технології та можливості, які є ключовими для безпеки, сказав він.

За словами Столтенберга, міністри також узгодили першу стратегію альянсу щодо штучного інтелекту. Стратегія встановлює стандарти відповідального використання штучного інтелекту відповідно до міжнародного права.

Генеральний секретар висловив сподівання, що союзникам вдасться зміцнити свою співпрацю у сферах військової мобільності, формування стійкості та наслідків зміни клімату.

Щодо заяви президента США Джо Байдена, ніби США захистять Тайвань від можливого нападу Китаю, Столтенберг сказав, що важливо зменшити напруженість у регіоні, але суперечки слід вирішувати політичними та дипломатичними засобами.

Міністр оборони США Ллойд Остін заявив на пресконференції, що Сполучені Штати прагнуть передбачуваності й стабільності у своїх відносинах із Росією, віддані НАТО і надають широку підтримку як Тайваню, так і Європейському Союзу.

За його словами, Сполучені Штати виступають за підвищення ефективності оборони Європи. Також прагнуть продовжувати співпрацю для зміцнення миру. Сила НАТО полягає не тільки в її військових результатах, а й у її єдності, а також у визначенні та реалізації спільних цілей, додав він.

У контексті Афганістану він сказав, що Сполучені Штати вирушили до Афганістану разом із союзниками по НАТО, а потім разом покинули країну через 20 років.

«Як ветеран афганської війни, я особливо вдячний за внесок і жертви наших союзників по НАТО», – сказав він.

Стаття 5, яка є центральним елементом установчої угоди НАТО, котра закріплює принцип колективної оборони, залишається «священним зобов’язанням» Сполучених Штатів, додав Остін.

(MTI)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня