Двоє російських дипломатів були вислані з Косова

Двоє російських дипломатів були вислані з Косова

12:15 Жовтень 24, 2021

Політика 457 2 хвилини

Magyar

Президентка Косова в п’ятницю вислала двох російських дипломатів за діяльність, яка нібито загрожує національній безпеці країні та веде до дестабілізації регіону.

Видання цитує заяву Вйоси Османі, у якій глава косовської держави звернулася до МЗС з проханням визнати двох російських дипломатів персонами нон ґрата. За її словами, вони проводили діяльність, яка загрожує національній безпеці Косова та конституційному порядку в країні. Однак президентка не розповіла, що саме вони зробили.

Згідно із заявою, Косово сповнене рішучості боротися із впливом зловмисників із Росії, які прагнуть підірвати досягнення Косова, НАТО, Європейського Союзу та Сполучених Штатів. Вйоса Османі також зазначила, що Приштина продовжить тісно співпрацювати зі своїми європейськими та американськими партнерами, щоб запобігти потраплянню Косова та сусідніх країн під вплив Росії та дестабілізації регіону.

Косово в односторонньому порядку оголосило про своє відокремлення від Сербії у 2008 році, яке Белград відмовляється визнавати, і продовжує вважати територію, населену переважно албанцями, своєю південною провінцією. Хоча понад сто країн світу визнають незалежність Косова, Росія, як і Сербія, не є серед них.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня