У Румунії розпочалися переговори про створення уряду меншості

У Румунії розпочалися переговори про створення уряду меншості

14:50 Жовтень 24, 2021

Політика 601 3 хвилини

Magyar

У Румунії в п’ятницю розпочалися переговори між Національною ліберальною партією (PNL) та Демократичним союзом угорців Румунії (UDMR) про створення уряду меншості.

Ніколае Чука, кандидат на посаду прем’єр-міністра від Національної ліберальної партії, відповідальний за формування уряду, та голова партії Флорін Кицу зустрілися з очільником Демократичного союзу угорців Румунії Гунором Келеменом у штабквартирі партії.

Після переговорів перед пресою виступили лише голови двох партій. Гунор Келемен повідомив, що в першу чергу сторони повинні були обговорити, чи зможуть вони продовжити спільне управління, і прийшли до висновку, що так. Після цього в суботу представники сторін зустрінуться, щоб розробити спільну урядову програму. Якщо це вдасться, тоді вони зможуть домовитися і про склад уряду та розподіл портфелів, зазначив Гунор Келемен.

Флорін Кицу повідомив, що в понеділок буде остаточно доопрацьований список міністрів, щоб у вівторок Ніколае Чука міг представити список та програму свого кабінету міністрів. Тому, швидше за все, після заслуховування комісією кандидатів у прем’єр-міністри, у четвер проведуть засідання парламенту для висловлення вотуму довіри.

Відповідаючи на запитання журналіста, Кицу заперечив, що його партія вже уклала угоду з Соціал-демократичною партією (PSD) про підтримку, необхідну для схвалення уряду меншості в парламенті. Він зазначив, що будуть вести переговори з Союзом «Врятуйте Румунію» (USR), щоб отримати більшість у парламенті. На думку Чіту, USR має можливість допомогти голосами уряду меншості.

У четвер президент Клаус Йоганніс доручив сформувати уряд міністру оборони Ніколае Чуці, який протягом десяти днів має попросити в парламенту вотум довіри уряду, який він запропонує.

(MTI)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня