Прем'єр-міністр Чехії Андрей Бабіш йде в опозицію

Прем'єр-міністр Чехії Андрей Бабіш йде в опозицію

18:39 Жовтень 17, 2021

Політика 632 3 хвилини

Magyar

Прем’єр-міністр Чехії Андрей Бабіш заявив, що не погодиться на пропозицію президента Мілоша Земана щодо формування уряду, а очолюваний ним рух ANO, який програв вибори до Палати представників минулих вихідних, піде в опозицію.

«П’ятипартійний блок супротивників Бабіша міцний, – зазначив Бабіш в інтерв’ю комерційному радіо Frekvence 1. – Ми передамо владу новій коаліції, і будемо в опозиції», – сказав прем’єр-міністр.

Раніше Мілош Земан заявив, що доручить формування уряду голові партії, яка завоювала найсильніші позиції на виборах. Незважаючи на те, що на виборах перемогла трипартійна коаліція Spolu, як окрема партія найсильніша ANO, котру очолює Бабіш. Перед тим, як президент у неділю був доставлений до лікарні, він підтвердив, що хоче довірити Бабішу формування уряду.

Трипартійна коаліція Spolu та її прибічник – двопартійна коаліція «Пірати-мери» (PirStan) – разом мають 108 місць у Палаті представників із 200, тоді як рух ANO має 72 місця.

Spolu та PirStan уже ведуть переговори про створення коаліції п’яти партій.

Андрей Бабіш підтвердив в інтерв’ю, що відхилив ініціативу Петра Фіали, голови Громадянсько-демократичної партії, найсильнішого члена опозиційної коаліції, щодо можливого урядового співробітництва з ANO. Петр Фіала також є кандидатом на посаду прем’єр-міністра від нової коаліції п’яти партій.

Опозиційна коаліція, яка перемогла на виборах, сподівається, що Земан не поставить під сумнів їхню чітку більшість у Палаті представників і доручить формування уряду Петру Фіалі. Опозиційний політик уже попросив зустрічі з президентом, але її час, враховуючи стан здоров’я глави держави, поки невідомий.

77-річний Мілош Земан, конституційний обов’язок якого – доручити формувати уряд за результатами виборів, із минулої неділі перебуває у відділенні інтенсивної терапії Центрального військового госпіталю в Празі, але його діагноз не оприлюднили.

Президент повинен дати комусь мандат на формування уряду не пізніше 30 днів після виборів.

MTI/hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня