Потапі: «Угорщина думає про єдину націю»

Потапі: «Угорщина думає про єдину націю»

15:44 Жовтень 16, 2021

Політика 965 3 хвилини

Magyar

«Уряд Угорщини, приймаючи рішення, думає про єдину націю», – заявив державний секретар з питань національної політики Угорщини Арпад Янош Потапі, виступаючи на ювілейній конференції Конвенції закордонних угорських журналістських організацій у c. Тенгеліц, область Тольна.

Посадовець додав, що треба цінувати нинішню ситуацію, оскільки в історії Угорщини не було такого щасливого періоду, як останні 10–12 років. Адже вони принесли значний розвиток для угорців, котрі проживають в Угорщині, Карпатському басейні чи в діаспорі.

«У закордонному угорському світі для нас найважливіше – не викликати спротив, а зміцнювати національну єдність», – заявив Потапі.

За словами держсекретаря, одне із завдань журналіста – не лише інформувати, впливати на суспільну думку, але й «спрямовувати світ у максимально нормальному напрямку».

Арпад Янош Потапі заперечив, що підтримка закордонних угорців – це «гроші на вітер», оскільки транскордонна економічна допомога зміцнює національну економіку Угорщини, зокрема у вигляді податків. Культурною підтримкою вони сприяють тим, чиї батьки та діди захищали Угорщину. «Те, що ми живемо в Карпатському басейні як угорці, є і їхньою заслугою», – підкреслив держсекретар.

«Сподіваюся, ми зможемо продовжувати працювати разом, адже несемо спільну відповідальність за те, як буде розвиватися наше національне майбутнє з 2022 року», – зазначив посадовець.

Конвенція, заснована у 2005-му, минулого року скасувала ювілейну конференцію через епідемічну ситуацію. Під час цьогорічного заходу співголови організації – Йожеф Клемм та Пал Лейпгафт – вручили держсекретарю Арпаду Яношу Потапі щорічну премію Конвенції. Відзнака присуджується тим людям, які зробили значний внесок «у поширення інформації угорською мовою та угорської духовності в Карпатському басейні».

Як повідомив Йожеф Клемм, участь у цьогорічній конференції, тема якої стала ситуація закордонної угорської журналістики, взяли угорські журналісти з усіх закордонних регіонів, котрі «представляють інтереси угорської громади та зобов’язуються робити це максимально професійно».

MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня