Два військові підрозділи на півдні Сербії привели в бойову готовність через спір із номерними знаками

Два військові підрозділи на півдні Сербії привели в бойову готовність через спір із номерними знаками

17:58 Вересень 26, 2021

Політика 503 2 хвилини

Magyar

На півночі Косово зростає напруження. Два підрозділи Збройних Сил Сербії були переведені в бойову готовність першого ступеня, нещодавно їх перевірили і міністр оборони та керівник штабу повідомляє видання «Szabad Magyar Szó».

Міністр Небойша Стефанович повідомив, що це не провокація, вони не вийдуть за рамки законодавства, але готові захищати сербський народ.

Ситуація на півночі Косово напружена: місцеві серби блокують прикордонний перехід між Сербією та Косово, тому що не вважають несправедливим, що при в’їзді в країну мають міняти номерний знак на тимчасовий номер Косова на своєму автомобілі. Приштина не вважає цю процедуру протизаконною, адже таке ж правило діє протягом багатьох років і в Сербії.

Водночас Белград вважає, що питання дещо складніше – адже якби Сербія визнавала номерні знаки Косова, визнала б й незалежність Косово. Прем’єр-міністр Косово заявив, що заміна номерних знаків триватиме доти, доки Сербія не визнає косівські номери. Обидві сторони звинувачують одна одну в конфлікті, заявляючи водночас, що хочуть мирного вирішення питання.

 (hvg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня