Спроба перевороту в Судані зазнала невдачі

Спроба перевороту в Судані зазнала невдачі

15:59 Вересень 23, 2021

Політика 388 2 хвилини

Magyar

Суверенна рада Судану та збройні сили залишилися на місці після спроби військового перевороту. Глава ради Абдель-Фаттах Бурхан закликав до збереження єдності країни на одній із військових баз.

«Ми не передамо керівництво державою невідомим сторонам чи силам. Ми хочемо передати владу національним партіям, які піклуються про безпеку людей і працюють над покращенням умов їхнього життя. Сподіваємося, що цивільні та військові сили нарешті об’єднаються й ми зможемо побудувати Судан, про який мріяли б наші діти, де є свобода, мир і справжня справедливість», – сказав офіцер.

Опитані суданці не хочуть військового керівництва. А в перевороті звинувачують поваленого президента Омара аль-Башира. Два роки тому військові покінчили з 30-річним автократичним керівництвом.

«Уранці ми прокинулися під військову музику, яка лунала з радіо. Ми були здивовані тим, що солдати хочуть отримати владу. Як громадянин Судану я проти цього. Ми хочемо жити в умовах демократії, щоб у країні була стабільність», – зазначив Аль-Таджиб Абаїді.

«Коли в цій економічній ситуації та хаосі хтось здобуває владу від імені племені, а уряд нічого не може зробити, громадяни розуміють, що будь-що може статися», – сказав перехожий.

Згідно з повідомленнями місцевої преси, за спробою перевороту стоїть група офіцерів бронетанкових військ. Але їм не вдалося схилити на свій бік ані збройні сили, ані населення.

(Euronews)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня