Північна Корея почала збагачення урану

Північна Корея почала збагачення урану

21:09 Вересень 22, 2021

Політика 2219 4 хвилини

Magyar

«Реалізація ядерної програми в Корейській Народно-Демократичній Республіці йде повним ходом», включаючи збагачення урану та сепарацію плутонію, заявив Рафаель Гроссі, генеральний директор Віденського міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), у понеділок на цьогорічній генеральній конференції організації.

Плутоній можна використовувати для виготовлення атомних бомб, а збагачений уран – для ядерних боєголовок. Діяльність Пхеньяну порушує ряд резолюцій ООН, а випробування зброї Північною Кореєю ще раніше викликали різку критику та занепокоєння з боку міжнародного співтовариства. У щорічному звіті МАГАТЕ, опублікованому наприкінці серпня, зроблено висновок, що КНДР, імовірно, перезапустить свій ядерний реактор у Ньонбьоні, котрий, як вважалося, раніше виробляв плутоній для ядерної зброї.

Експерти МАГАТЕ не мають можливості в’їжджати в країну з 2009 року, тому відстежують тамтешню ядерну діяльність іншими способами, переважно за допомогою супутника.

Виступаючи на генеральній конференції організації, нещодавно призначений голова Агентства з атомної енергії Ірану (AEOI) Моххамед Есламі зазначив, що його країна має намір провести переговори щодо енергетичної угоди 2015 року, яка регулює ядерну програму Тегерану. Проте Есламі не розкрив подробиць того, коли Іран зможе повернутися до перемовин. За словами глави AEOI, країна прагне, щоб з неї зняли несправедливі санкції. Її ядерна угода є «яскравим прикладом доброзичливості Ірану, тоді як Сполучені Штати виявили повну відсутність поваги», – заявив у своїй першій міжнародній промові голова АЕОІ Есламі.

На конференції Гроссі, який протягом тижня має провести переговори з Есламі, оголосив, що незабаром знову відвідає столицю Ірану. «Метою цього візиту є надання необхідних гарантій, щоб відкрити шлях для інших важливих та необхідних дипломатичних кроків для досягнення задовільної ситуації з ядерною програмою Ірану. Нас чекає важлива робота з Іраном, але нам ще потрібно прояснити деякі важливі моменти», – підкреслив він. У цьому контексті генеральний директор МАГАТЕ зазначив, що вони досі сумніваються в походженні слідів незадекларованого урану, виявлених на іранських об’єктах.

На початку квітня у Відні розпочалися переговори про повернення Ірану та Сполучених Штатів до угоди 2015 року, згідно з якою Тегеран зобов’язався обмежити свою ядерну програму в обмін на поступове скорочення або скасування міжнародних санкцій проти нього. У 2018 році тодішній президент США Дональд Трамп односторонньо денонсував ядерну угоду, звинувативши Іран у невиконанні зобов’язань і водночас відновивши санкції, зняті відповідно до неї. У відповідь Тегеран обмежив виконання деяких своїх зобов’язань.

Хоча сторони не досягли прориву в переговорах, протягом місяця було досягнуто домовленості, яка, згідно з попередньою заявою Гроссі, «дає час для дипломатії».

Джерело: portfolio.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня