Василь Брензович розповів про становище закарпатських угорців та їхні проблеми на конгресі FUEN у Трієсті

Василь Брензович розповів про становище закарпатських угорців та їхні проблеми на конгресі FUEN у Трієсті

13:38 Вересень 14, 2021

Політика 836 2 хвилини

Magyar

Наприкінці минулого тижня в італійському місті Трієст відбувся 65-й конгрес Федерального союзу європейських національностей (Federal Union of European Nationalities – FUEN), міжнародної неурядової організації, яка представляє інтереси корінних національних та мовних меншин Європи. Участь у заході взяв і голова Товариства угорської культури Закарпаття Василь Брензович.

FUEN – найбільше міжнародне об’єднання, до якого входять 107 організацій, що представляють етнічні, мовні та національні меншини. З 1993 року його членом є і Товариство угорської культури Закарпаття (КМКС).

За словами Василя Брензовича, на конгресі він мав можливість доповісти про ситуацію національних меншин, які проживають в Україні, зокрема угорців Закарпаття та їхні проблеми.

«Учасники заходу визнали дуже прикрим той факт, що питання національних меншин у Європі відійшло на другий план», – зазначив голова ТУКЗ-КМК, говорячи про громадську ініціативу захисту меншин Minority SafePack, яка, незважаючи на підтримку більшості в Європарламенті, Європейського суду та понад одного мільйона громадян ЄС, була відхилена Європейською комісією.

«Ми зробимо все можливе, щоб привернути увагу європейської громадськості до мовних та освітніх проблем нацменшин», – підкреслив Василь Брензович. За його словами, усі організації, які об’єднує FUEN, наполягають, що «права меншин – це частина прав людини, і сподіваються, що рано чи пізно Європа займатиметься цим питанням на належному рівні».

TV21 Ungvár/CsA, Kárpátalja

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня