У перспективі – російсько-білоруський союз

У перспективі – російсько-білоруський союз

18:49 Вересень 10, 2021

Політика 317 3 хвилини

Magyar

Росія та Білорусь узгодили деталі всіх 28 програм інтеграції двох держав, – заявив президент Росії Володимир Путін у четвер після переговорів зі своїм білоруським колегою Олександром Лукашенком у Кремлі.

«Йдеться про двадцять вісім так званих федеральних програм, спрямованих на уніфікацію законодавства Росії та Білорусі в різних сферах економіки, створення рівних умов для гравців економіки у двох країнах, розвиток та впровадження єдиного фінансового та енергетичного ринку, транспортного простору, спільної промислової та сільськогосподарської політики. Сьогодні я радий повідомити, що всі 28 програм узгоджено», – сказав Путін.

Президент Росії також заявив, що ціна російського газу для Білорусі в 2022 році залишиться на рівні поточного року – 128,5 долара за тисячу кубометрів. За його словами, деякі з прийнятих програм спрямовані на «гармонізацію» податкового та митного законодавства двох країн та уніфікацію ринків нафти й нафтопродуктів.

Путін зазначив також, що угода про створення єдиного газового ринку між Росією та Білоруссю буде підписана до 1 грудня 2023 року. Президенти обговорили перспективи запровадження єдиної грошово-кредитної політики, валютне регулювання та взаємну інтеграцію національних платіжних систем, а також створення «спільної зони оборони» та «гарантування безпеки федеральної держави».

Лукашенко повідомив, що до питання спільної валюти в майбутньому ще повернуться.

Путін не виключив можливості, що дві країни пізніше створять спільний парламент. Відповідаючи на запитання, він заявив, що інтеграцію, яка розпочалася більше двадцяти років тому, потрібно було розпочинати з досягнутої зараз угоди, зі створення економічних основ. Він висловив сподівання, що «значні вигоди» від інтеграції Росії та Білорусі відчують і звичайні громадяни.

«Росіяни та білоруси матимуть рівні права та можливості в економічній та соціальній сферах», – наголосив президент Росії.

Перед початком зустрічі Лукашенко повідомив, що уряди двох країн переглянуть програми в п’ятницю в Мінську та висловив сподівання, що вони будуть остаточно схвалені до кінця жовтня.

Цього року Путін і Лукашенко зустрілися вже вп’яте. Усі переговори велися в Росії.

(MTI)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня