Зеленський підписав закон про банки, що сприятиме їх стабільності й захисту вкладників

Зеленський підписав закон про банки, що сприятиме їх стабільності й захисту вкладників

10:49 Серпень 3, 2021

Політика 584 3 хвилини

Magyar

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення питань організації корпоративного управління в банках (1587р-ІХ), який Верховна Рада ухвалила 30 червня.

Як повідомляє прес-служба глави держави в понеділок, цей документ допоможе підвищити якість роботи банків в Україні, сприятиме стабільності банківського сектора і посилить захист прав вкладників та інших кредиторів.

Крім того, закон націлений на адаптацію банківського законодавства України до правових норм Європейського Союзу.

“Зокрема він зміцнює корпоративне управління в банках шляхом підвищення відповідальності ради та правління фінустанови за ухвалені рішення. Також розширюється перелік питань, що належать до виключної компетенції ради банку. Водночас встановлюються вимоги до членів ради і правління банку щодо їх колективної придатності”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що документ також упроваджує трирівневу систему внутрішнього контролю банку, яка повинна бути інтегрована в систему корпоративного управління.

“Це сприятиме поліпшенню якості управління банками, включно з управлінням ризиками”, – наголошують в Офісі президента.

Там уточнюють, що закон також прописує нову структуру капіталу банку, зокрема – вимоги до формування буферів капіталу. Встановлюються вимоги щодо достатності внутрішнього капіталу і ліквідності банку з урахуванням можливих ризиків. Розширюються повноваження Національного банку в сфері нагляду.

“Крім того, удосконалюються положення щодо здійснення консолідованого нагляду за банківськими групами, узгодження придбання або збільшення істотної участі в банках, посилюються вимоги щодо ліцензування банків і акціонерів”, – резюмують в ОП.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня