Зеленський порадив «двоюрідним племінникам і дуже далеким родичам» не зазіхати на спадок Київської Русі

Зеленський порадив «двоюрідним племінникам і дуже далеким родичам» не зазіхати на спадок Київської Русі

17:32 Липень 28, 2021

Політика 990 3 хвилини

Magyar

Президент Володимир Зеленський привітав українців із 1033-ю річницею хрещення Київської Русі – України.

У відео, оприлюдненому на фейсбук сторінці голови держави, президент нагадав, що саме Україна є спадкоємицею однієї з наймогутніших держав середньовічної Європи.

Він наголосив, що хрещення великим князем Володимиром Київської Русі “це не частина нашої історії, це і є наша історія”.

“Нам не треба доводити це історичними трактатами, роботами, статтями. Бо наші докази не на папері, а в металі й камені. Не в міфах і легендах, а в наших містах і на наших вулицях”, – зазначив президент.

Зеленський провів відеоекскурсію місцями в Києві та різних куточках України, які безпосередньо пов’язані з історією християнства.

“Взявши електросамокат, можна дістатись і побачити Києво-Печерську лавру, Михайлівський Золотоверхий собор, Аскольдову могилу. Вийшовши на “Арсенальній”, взявши каву і пройшовши кількасот метрів, ми бачимо церкву Спаса на Берестові, яка вперше згадується в 1072 році і є об’єктом Світової спадщини ЮНЕСКО. У ній похований син Володимира Мономаха і праправнук Володимира Юрій Долгорукий. Великий князь Київський. Засновник Москви”, – розповів президент.

Він згадав про Володимирський собор в українському Криму, в українському Херсонесі, де український правитель, Великий князь Київський Володимир, за однією з версій, приймав хрещення. Переяслав, Луцьк, Володимир-Волинський, Галич, Новгород-Сіверський, Бахмач та багато інших міст України, збудованих за часів Київської Русі.

На його погляд, це одна з речей, яка свідчить про головне – історичну єдність усіх українців.

“Київська Русь – це мати нашої історії. 24 області та півострів Крим – її рідні діти. І вони по праву – її спадкоємці. А двоюрідним племінникам і дуже далеким родичам не потрібно зазіхати на її спадок”, – наголосив Зеленський.

lb

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня