Резолюція IDC-CDI щодо прав нацменшин в Україні

Резолюція IDC-CDI щодо прав нацменшин в Україні

13:41 Липень 26, 2021

Політика 1534 3 хвилини

Magyar

Християнсько-демократичний інтернаціонал (IDC-CDI) :

  1. Підтверджує свою рішучу підтримку суверенітету, незалежності й територіальної цілісності України та засуджує будь-які наміри чи дії, що загрожують їм або ставлять їх під сумнів.
  2. Усвідомлює зусилля Києва, щодо впровадження демократичних реформ та їх узгодження із законодавством та цінностями Європейського Союзу.
  3. Сподівається, що довгострокові зусилля України з питань євроатлантичної інтеграції будуть підтримуватися добросусідськими відносинами.

Саме тому Християнсько-демократичний інтернаціонал (IDC-CDI) :

  • Висловлює щиру стурбованість навмисними та систематичними обмеженнями прав національних меншин, які реалізуються через Закон «Про освіту» та через законопроект «Про національні меншини», а також тими повсякденними заходами влади, що спрямовані на позбавлення національних меншин від їх попередньо уже добре функціонуючої шкільної системи.
  • Висловлює глибоке занепокоєння з приводу неодноразових переслідувань законно функціонуючих представницьких організацій угорської громади на Закарпатті та кримінальних проваджень проти їх демократично обраних членів, зокрема рейду спецслужб в офіси партії – члена CDI, «КМКС» Партії угорців України.
  • Також стурбований байдужістю влади щодо насильницьких екстремістських угруповань, які загрожують особистій безпеці національних меншин у регіоні, а також діяльністю веб-сайту «Миротворець», який поширює мову ненависті та опублікував особисті дані сотні громадян угорської національності, між ними активістів та політиків – а також депутатів Європейського Парламенту та інших високопосадовців ЄС – стигматизуючи їх як «вороги України» і додавши їх до так званого «списку смерті».

У світлі всього вищезазначеного ми просимо президента CDI Андреса Пастрану й генерального секретаря CDI Антоніо Лопеса-Істуріса ініціювати консультації з українською владою та членами CDІ й ЄНП, щоб знайти довготривале рішення, прийнятне для всіх сторін, відповідно до міжнародних зобов’язань та стандартів щодо прав людини та меншин.

21 липня 2021 року

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня