Заява ТУКЗ-КМКС щодо рішення Конституційного суду України

Заява ТУКЗ-КМКС щодо рішення Конституційного суду України

17:15 Липень 16, 2021

Політика 2068 2 хвилини

Magyar

Товариство угорської культури Закарпаття (КМКС) вважає прикрим, що Конституційний суд України визнав конституційним Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», більш відомий як мовний закон. Переконані, що суд схвалив політичне, а не юридичне рішення. Проти закону, прийнятого ще у квітні 2019 року, рішуче виступали, зокрема, закарпатські угорські організації, оскільки закон скасовує всі попередні мовні права меншин.

Цей закон не лише унеможливлює використання мов національних та мовних меншин у суспільстві, але також передбачає можливість покарання за порушення цих правил, що суперечить багатьом міжнародним зобов’язанням.

Вважаємо, що прийнятий закон є дискримінаційним, порушує права людини громадян країни, суттєво обмежує права національних меншин, які проживають в Україні, на використання рідної мови. Це суперечить прагненням до європейської та євроатлантичної інтеграції країни.

2021. 07. 16.

Керівництво ТУКЗ-КМКС

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня