Польський уряд втратив більшість у парламенті

Польський уряд втратив більшість у парламенті

16:06 Червень 26, 2021

Політика 635 3 хвилини

Magyar

У п’ятницю три польські депутати вийшли з фракції правлячої партії «Право і справедливість» (ПіС). У зв’язку з цим кількість членів «Об’єднаної правиці» (коаліції трьох партій) у сеймі, що складається з 460 чоловік, була зменшена до 229, але це ще не означає падіння уряду Моравецького.

Ця подія стала несподіванкою, незважаючи на те, що більшість польського уряду певний час уже перебувала в глибокій невизначеності.

Однак такий розвиток подій спричинили не чвари між двома меншими радикальними парламентськими партіями – «Солідарною Польщею», якою керує Збігнєв Зьобро, і «Порозумінням» (Porozumienie) на чолі з Ярославом Говіном – та правлячою PiS. Через їхні заперечення уряд змусив ліву опозиційну фракцію проголосувати за план відновлення ЄС у травні, оскільки партія Зьобро відхилила його через побоювання щодо загрози суверенітету країни.

Але тепер три члени «Права і справедливості» вийшли з фракції, посилаючись на незгоду з політикою, яка недостатньо підтримує малий бізнес і схвалює надмірну державну централізацію, та той факт, що керівні посади в державних компаніях займає багато провладних політиків. Помітно засмучений речник PiS зазначив, що два з трьох випадків пов’язані зі зв’язками з фірмою під назвою R4S, у співробітників якої Центральне антикорупційне бюро нещодавно проводило домашні обшуки.

Тим часом, як повідомила речниця PiS Аніта Червінська, попри вихід із фракції трьох депутатів, останні голосування в сеймі показують, що в польського уряду є стабільна більшість. Після виходу з коаліції трьох депутатів «Об’єднана правиця» матиме в сеймі 229 чоловік, тоді як для формування більшості потрібен щонайменше 231.

Джерело: hvg.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня