ЄС погрожує ліванському керівництву санкціями

ЄС погрожує ліванському керівництву санкціями

17:21 Червень 22, 2021

Політика 2418 5 хвилин

Magyar

Минулої суботи верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель пригрозив ліванським лідерам санкціями, вважаючи їх відповідальними за економічну та внутрішньополітичну кризу, яка охопила країну Близького Сходу.

Боррель дав зрозуміти, що терпіння європейців закінчилося і вони готові перейти від нескінченних умовлянь до дій – застосувати санкції. Він додав, що на лідерів, які перешкоджають формуванню нового уряду та негайному здійсненню ключових реформ, можуть чекати каральні заходи.

Після зустрічі з президентом Лівану Мішелем Ауном верховний представник ЄС розповів журналістам, що від імені Євросоюзу передав політикам «жорстке послання» про можливе запровадження санкцій. «У Лівані терміново має бути створений новий уряд, який здійснить усі необхідні реформи і досягне угоди з МВФ», – заявив Боррель. За його словами, у Брюсселі вивчається питання про введення санкцій проти політиків, що всіляко перешкоджають формуванню уряду. Тільки це дозволить спонукати їх до більш активного пошуку рішення.

Нинішня ситуація в Лівані – це загострена внутрішня криза, відповідальність за яку несе тільки сама країна, наголосив політик.

Жозеп Боррель переконаний, що «ліванська криза не пов’язана ні з навколишніми умовами, ні з війною в Сирії й має стосунок лише до правлячого класу». Причиною багатьох бід, що спіткали Ліван, стало некомпетентне управління країною, а зовсім не сирійські біженці, на яких ряд ліванських політиків намагаються перекласти провину.

За даними Світового банку, країна Близького Сходу переживає одну з найгірших економічних криз із 1850-х років. Ліванський фунт втратив 90% своєї вартості, банки обмежують прийом валюти та іноземних банківських переказів. Понад половину населення країни живе в злиднях, перебої з електроенергією, нестача їжі та пального є звичними явищами. Боррель нагадав Лівану, що 2020 року ЄС надав Бейруту термінову допомогу на суму 330 млн євро.

Як підкреслив глава європейської дипломатії, тільки негайна угода з Міжнародним валютним фондом (МВФ) може врятувати країну від фінансового колапсу. Часу і так уже втрачено надто багато, додав Боррель. На початку серпня минулого року стався вибух у морському порту Бейрута. У вересні пішов у відставку уряд Хасана Діабі. У жовтні новим прем’єр-міністром був призначений Саад Харірі, який до початку грудня подав на затвердження президенту Ауну список кабінету міністрів із 18 осіб. Однак новий уряд не сформовано й досі.

Крім того, Жозеп Боррель наголосив, що Рада Європейського Союзу не виключає й можливості санкцій, хоча, швидше за все, відмовиться від них – відповідь залежить від ліванського керівництва.

У квітні Франція обмежила в’їзд до країни ліванських лідерів, відповідальних за внутрішньополітичну кризу. Тоді французький міністр закордонних справ Жан-Ів Ле Дріан заявив, що Париж веде переговори зі своїми партнерами з ЄС про посилення тиску на ліванських політиків, які стримують вирішення кризи.

Джерело:  (portfolio.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня