Австрія наклала вето на заплановані проти білоруських банків санкції ЄС

Австрія наклала вето на заплановані проти білоруських банків санкції ЄС

12:26 Червень 20, 2021

Політика 2077 5 хвилин

Magyar

На засіданні в рамках підготовки до зустрічі міністрів закордонних справ наступного понеділка Австрія наклала вето на санкції Євросоюзу проти білоруських банків, повідомив у п’ятницю брюссельський інформаційний портал EUObserver.

Посилаючись на джерело, яке знало деталі обговорень, однак попросило анонімності, портал написав, що Відень запропонував «розмитий» проєкт тексту, котрий не матиме реального впливу. Австрія ставить на перше місце власні фінансові інтереси, заявило джерело.

Міністерство закордонних справ країни опублікувало заяву, де зазначається, що Відень погоджується з тим, що санкції ЄС повинні охоплювати і фінансовий сектор. Австрія також підтримує заборону на торгівлю цінними паперами та інструментами грошового ринку в разі Білорусі, але для Відня також важливо, щоб фінансові санкції не мали негативного впливу на населення країни, ідеться в повідомленні.

«Це в наших спільних інтересах, щоб (захід ЄС) ще більше не підштовхнув Білорусь до впливу Росії», – зазначило міністерство, згідно з EUObserver.

Один анонімний дипломат ЄС заявив, що неможливо ввести економічні санкції, не спричинивши втрат робочих місць. Не Євросоюз, а президент Білорусі Олександр Лукашенко наближає свою країну до Росії, додав він.

Посилаючись на додаткове фінансування з боку ЄС, автор статті Ендрю Реттман написав: «Що б не говорили австрійські дипломати, австрійські банки з радістю отримують профіт від біди в Білорусі». Тим часом як банки з інших країн – членів Євросоюзу минулого року добровільно почали виходити з білоруського ринку, австрійські банки збільшили свою частку. Сьогодні вони стоять приблизно за 90 відсотками білоруських міжбанківських позик, зазначається в повідомленні.

Джерела цитували справу австрійського «Райффайзен Банку», вважаючи, що його місцева філія – Priorbank – кредитує безпосередньо підприємства, які належать режиму.

На запитання, чи не турбується він про репутацію фінансової установи, представник «Райффайзена» заявив EUObserver, що банк стурбований розвитком подій у країні та сподівається на мирне рішення. Речник також висловив сподівання, що подальші дії ЄС будуть цілеспрямованими, не нашкодять приватним компаніям і не погіршать економічне становище населення.

Автор статті зазначив, що австрійський банк «дружить» з Лукашенком, адже кілька членів правління «Пріорбанку» наближені до режиму, зокрема генерального директора «Білорусьнєфті», головної нафтової компанії Білорусі.

На початку жовтня Європейський Союз запровадив жорсткі заходи щодо Білорусі й додав осіб, відповідальних за придушення опозиційних протестів, до свого санкційного списку. Наразі до нього входять 88 осіб та 7 організацій, у тому числі президент Лукашенко, його син Віктор Лукашенко, радник з питань національної безпеки та ключові гравці керівництва країни.

Новий пакет санкцій ЄС, який має бути прийнятий до літніх канікул, розширить сферу економічних заходів ще на 78 осіб та 8 організацій, а також передбачить введення галузевих економічних заходів. Цілеспрямовані економічні санкції вплинуть на галузі нафтової, мінеральної та сигаретної промисловості, охоплять телекомунікації, енергетичне обладнання, нафтохімічний сектор, а також, можливо, експорт білоруського карбонату калію.

На початку червня Європейський Союз вирішив заборонити білоруським авіакомпаніям здійснювати польоти через повітряний простір ЄС та мати доступ до його аеропортів. Цей захід був запроваджений після того, як Білорусь захопила і змусила приземлитися в Мінську пасажирський літак із Греції до Литви, а потім заарештувала білоруського опозиціонера, який перебував на його борту.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня