Лист ТУКЗ-КМКС до Володимира Зеленського

Лист ТУКЗ-КМКС до Володимира Зеленського

15:09 Червень 10, 2021

Політика 1505 3 хвилини

Magyar

ТУКЗ-КМКС звернулося до Президента України Володимира Зеленського з приводу закону про корінні народи. Лист опублікований в оригіналі.

Президенту України

п. Зеленському В. О.

Шановний пане Президенте!

Шановний пане Президенте!

Законопроєкт про корінні народи України порушує важливе питання, оскільки в понад 70 країнах світу проживають приблизно 5000 спільнот корінних народів, до них належать загалом 370 мільйонів осіб, права яких зафіксовано в численних міжнародних документах.

Поняття корінного народу визначене і в документах ООН. Згідно з ними «корінні народи є такими, що проживають у незалежних країнах, будучи історично пов’язаними із суспільствами, що існували на їхній території, яка є частиною їхньої теперішньої країни, під час вторгнення та колонізації або встановлення існуючих кордонів, та які, незалежно від їхнього правового статусу, зберігають частково або повністю свої громадські, економічні, культурні та політичні інституції».

Угорщина визнає історичними ті національні спільноти, зокрема й українську, які проживають на її території не менше ста років. Угорський народ живе на території Карпатського басейну, частково й на території України, понад 1 100 років, тому угорці, які проживають в Україні, мають повне право на визнання Українською державою корінним народом України.

Законопроєкт про корінні народи України, поданий до Верховної Ради України, з незрозумілих причин не визнає статус корінного народу ані угорців, ані багатьох інших народів. Підставою для цього в деяких випадках (наприклад, щодо угорців), за тлумаченням законопроєкту, є існування материнської держави, а в інших випадках (наприклад, стосовно ромів) узагалі не дається ніякого пояснення.

З огляду на вищевикладене, громадська організація «Товариство угорської культури Закарпаття» (ГО «ТУКЗ-КМКС») просить Вас, враховуючи історичні факти, практики, що існують з цього питання у світі та Європі, а також принцип взаємності між державами, визнати статус корінного народу угорців, які проживають в Україні.

м. Ужгород, 9 червня 2021 р.

Голова ГО «ТУКЗ-КМКС»

Брензович В. І.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня