Путін підписав закон про обмеження пасивного виборчого права членів екстремістських та терористичних організацій

Путін підписав закон про обмеження пасивного виборчого права членів екстремістських та терористичних організацій

12:18 Червень 6, 2021

Політика 2163 3 хвилини

Magyar

Президент Росії Володимир Путін підписав закон, який на роки позбавлятиме членів або співробітників терористичних та екстремістських організацій можливості займати будь-яку виборну посаду. Заява про це з’явилася в п’ятницю на російському офіційному порталі правової інформації.

Змінене законодавство, згідно із початковою ідеєю, вводило б обмеження лише в разі позиції представників федеральної законодавчої влади. Залежно від їхнього статусу, закон позбавляє лідерів, членів та інших осіб, причетних до діяльності організацій, віднесених до екстремістських та терористичних, пасивного виборчого права. Згідно з документом, особи, які були засновниками, членами керівного органу чи керівниками екстремістської або терористичної організації, не можуть бути обрані протягом п’яти років з моменту набрання чинності рішенням суду про припинення чи заборону діяльності цих організацій. Для звичайних членів тривалість заборони становить три роки. Наприкінці квітня прокуратура Москви ініціювала визнання трьох організацій, пов’язаних з опозиційним політиком Олексієм Навальним, екстремістськими.

Згідно з обґрунтуванням Рух за Навального, Фонд боротьби з корупцією (ФБК) та його наступник – Фонд захисту цивільних прав (ФЗПГ) – мають на меті «створити умови для зміни основ конституційного ладу», зокрема сценарію «кольорової революції». Судовий розгляд справи поновиться 9 червня. У Росії наступні парламентські вибори призначені на 19 вересня, тому поправки були схвалені парламентом у терміновому порядку.

Чинний закон, що обмежує право балотуватися, також заборонив особам, які були засуджені за екстремістський злочин згідно з Кримінальним кодексом Росії й досі не відбули покарання або були звільнені до дня голосування, брати участь у виборах. У разі тяжкого чи особливо тяжкого злочину заборона діяла протягом 10 або 15 років після відбування чи скасування вироку відповідно.

Джерело: pestisracok.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня