Жнятино не бажає бути членом Горондівської ОТГ

Жнятино не бажає бути членом Горондівської ОТГ

18:24 Лютий 7, 2020

Політика 9217 9 хвилин

Magyar

Мукачівська міська рада та очільник міста із радістю приймуть в ОТГ село Жнятино. Таке приєднання мешканці села, котре має значний земельний потенціал, уже кілька разів позитивно схвалювали. Проте сусіднє село Горонда створило свою громаду, до котрої всіма способами намагається приєднатися Жнятино. Відмовитися від цього наміру вони не бажають навіть з огляду на те, що принаймні 90% жнятинців не прагнуть приєднання до Горонди. Збір підписів, проведений нечесно, маніпулятивний телевізійний сюжет, кампанія проти голови села та скасування в суді рішення сільської ради – такі засоби використовують представники с. Горонда.

Ми звернулися до голови села Яноша Ороса, аби він розповів із самого початку, що призвело до нинішнього стану. «Ще у 2017 році до мене звернувся голова села Горонда Іван Туряниця із пропозицією створити ОТГ. Я пояснив, що це рішення має ухвалюватися на зборах мешканців села. 13 серпня 2017 року ми провели відповідні збори, де мешканці одноголосно висловили своє небажання приєднуватися до Горондівської ОТГ. 28 серпня депутати сільради також схвалили рішення, що не будемо приєднуватися до Горондівської ОТГ. Мешканці села – як угорці, так й українці – одностайні в бажанні приєднатися до Мукачівської ОТГ, адже це вигідніше з точки зору охорони здоров’я тощо. Відтак я звернувся до Мукачівського міського голови Андрія Балоги, депутатів міськради, усі запевнили, що підтримують наше рішення», – розповідає сільський голова.

Жнятино історично завжди населяли представники різних національностей. Нині з 2000 мешканців 70% – угорці, решта – українці. Анна Богуш, землемір сільської ради, живе в тій частині села, де мешкають здебільшого українці. Вона доповнює розповідь голови села: «Наше село та Горонда колись належали до одного колгоспу. Маючи такий досвід, мешканці Жнятина – ані угорці, ані українці – не бажають більше такої спільноти. Щоправда, у нас уже живуть молоді люди, котрі переселилися сюди з Горонди, одружилися. Мабуть, лише вони за таке об’єднання. Але їх дуже мало. Також мешканцям Горонди вдалося чимось «переманити» трьох депутатів сільради на свій бік. До того ж, один із них мешкає в Горонді, лише прописаний у Жнятині». Пані Богуш додає, що згодом у селі з’явилися чутки, ніби голова села – угорець – прагне приєднати населений пункт до Берегова, де незабаром не буде навіть лікарні, адже її перенесуть до Виноградова. І що старшим людям доведеться їздити аж у Виноградів до лікарні. Через це 135 мешканців підписали петицію проти приєднання до Берегова, тепер їх використовують на користь Горонди. Це махінації, адже і ті, хто там підписався, бажають приєднання до Мукачева.

«Незважаючи на рішення селян, при розробці перспективного плану області на початку 2019 року Жнятино «прималювали» до Горонди, – веде далі розповідь сільський голова Янош Орос. – Нас навіть не спитали. Дехто, особливо спритний, почав розпускати чутки, що я підписав договір про приєднання села до Берегова. Всередині літа двоє депутатів розпочали збір підписів проти приєднання до Берегова. 8 вересня 2019 року я знову зібрав мешканців села, де 203 присутніх проголосувало за приєднання до Мукачева. Можливість приєднання до Горонди навіть не розглядалася. Після зборів мешканців, під час засідання, депутати прийняли рішення, що Жнятино приєднається до Мукачівської ОТГ. Опісля і Мукачівська міська рада схвалила позитивне рішення про наше приєднання. Згідно із законами депутати сільради знову проголосували щодо цього питання – так само, як і Мукачівська міська рада. Ми розпочали підготовку необхідних документів, котрі відвезли на схвалення до голови ОДА. Ми були здивовані, що керівник області не підписав документи, надіслав їх на доопрацювання. Проте, що саме потрібно доопрацьовувати, не зазначив. Думаю, хотів затягувати час. Тоді ми розпочали збір підписів. Так, 1040 підписів були за приєднання до Мукачева. Проте і цього було недостатньо для схвалення головою ОДА. Ми надіслали у зв’язку з цим листа і до Києва.

Тим часом двоє депутатів сільради, котрі підтримують інтереси Горонди, через Адміністративний суд намагаються скасувати рішення Жнятинської сільської ради про бажання приєднатися до Мукачівської ОТГ. Я досі систематично відвідую судові засідання. На засіданні сільради для ухвалення рішення повинні бути присутніми восьмеро депутатів, проте хтось з обранців працює за кордоном. Порахувати – якщо троє не прийдуть на засідання, то будуть присутні лише семеро. Проте, на щастя, якраз приїхали додому двоє депутатів із заробітків із Німеччини та Угорщини, тож вони голосували. Ми навіть завантажили фото про це на сторінку сільської ради у соцмережі. Опоненти посилалися на те, що на засіданні депутатів сільради не було достатньо присутніх для ухвалення рішення, проте я все міг підтвердити документами та фотографіями. Упевнений, що після цього судове рішення буде винесено на нашу користь. Якщо ж ні, то я продовжуватиму боротьбу, адже правда та мешканці села – на нашому боці. Не можна нас змусити приєднатися до Горонди, адже згідно із законом рішення про це ухвалюють мешканці», – наголошує Янош Орос.

Місцевих обурило і те, що журналісти телеканалу «М-студіо» випустили неправдивий сюжет про цю справу. У машині знімальної групи сидів один із працівників Горондівської сільради, котрий показував, кому ставити запитання у Жнятині. Попри це опитані журналістами люди говорили про бажання приєднуватися до Мукачева, проте їхні відповіді не ввійшли до сюжету. Натомість дали більше синхронів мешканців Горонди.

А про поштаря села збрехали, ніби він за приєднання до Мукачева тому, що працює у місті, хоча працює він у Жнятині, не в Мукачеві. Це настільки обурило місцевих мешканців, що вони, у восьми автомобілях, поїхали в Ужгород – до голови ОДА. Жителі села не можуть повірити, що в обласному центрі беруть до уваги лише 135 підписів, котрі були зібрані шахрайським методом, а 1040 підписів – ні. Тепер думають, хто може стояти за мешканцями Горонди. Проте вирішили, що обстоюватимуть свою позицію до кінця. Якщо буде необхідно, вийдуть на протест, адже їхнє право вирішувати – з ким жити у рамках місцевого самоврядування. В якості першого кроку сільський голова скликав збори мешканців села на неділю, 9 лютого, на 14 годину за київським часом, щоб повідомити про ситуацію, що склалася.

Badó Zsolt/Kárpátalja hetilap

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня